رئیس سازمان اوقاف و امور خیریه در عمود ۱۲۱۷ مسیر نجف به کربلا در حاشیه بازدید از موکب اوقاف استان تهران گفت : آن مدینه فاضله‌ای که به دنبال آن هستیم در این چند روز پیاده‌روی اربعین شکل می‌گیرد.

به گزارش خبرگزاری زیارت نیوز،حجت الاسلام والمسلمین سید مهدی خاموشی یکی از خدمات وقف را خدمت رسانی به زائران حسینی (ع) به ویژه در مراسم پیاده روی اربعین دانست و افزود: سازمان اوقاف امسال در ۱۰۷موکب در حال خدمت رسانی به زائران است که ۶۷ موکب در داخل و ۴۰ موکب در کشور عراق در عرصه اسکان، تغذیه و ارائه فعالیت های فرهنگی به زائران فعالیت می کنند. 

وی ادامه داد: یکی از مهم‌ترین زمان هایی که جمعیت زیادی به سمت کربلا حرکت می‌کند اربعین حسینی است. این پیاده روی چیزی در حدود بیست روز طول می کشد بر همین اساس ما باید تدابیری در داخل و خارج از کشور برای زوار در نظر می گرفتیم. 
 
خاموشی تصریح کرد: یکی از نهادهای مهم که در بحث خدمات رسانی به زوار می‌تواند فعالیت موثری داشته باشد سازمان ‌اوقاف و امور خیریه است. 
 
رئیس سازمان اوقاف و امور خیریه در ادامه با اشاره به فعالیت موکب های این سازمان در مرزهای کشور گفت: در مرز میرجاوه در زاهدان خدمت رسانی به زوار پاکستانی را بر عهده داریم. سازمان اوقاف در هر چهار مرز مهران، خسروی، چذابه و شلمچه حضور دارد.
 
دکترخاموشی با بیان اینکه امیدوارم سال آینده توسعه کمی و کیفی بیشتری در زمینه خدمت رسانی به زائران داشته باشیم، اظهار کرد: مواکب سازمان اوقاف در کشور عراق هم در چندین نقطه مثل کاظمین ، سامرا ، نجف و کربلا و همچنین جاده کربلا فعال هستند.
 
وی یادآور شد : مسئله فرهنگی در باب اربعین یک نقطه اوج معرفتی و عملی دینی دارد و آن ایمان به خدا از طریق ائمه طاهرین(ع) است که به خدا متصل بوده اند. روایت داریم که کسی که خدا را دوست دارد امام حسین (ع) را دوست دارد. نظر من این است که در این ایام جریان تولی دینی بسیار قوت پیدا می‌کند و این خود یک مسئله فرهنگی است.
 
رئیس سازمان اوقاف ادامه داد: همه در اینجا نماز اول وقت و حتی نماز شب می خوانند. به همدیگر کمک می‌کنند و تمرین ایثار می‌کنند. از خودگذشتگی می کنند از جان و مال و وقت خود می گذرند و آن مدینه فاضله ای را که ما به دنبالش هستیم در این چند روز مشاهده می‌کنیم. 
 
دکتر خاموشی تاکید کرد:کسی اینجا درمانده نیست و گمشده به معنی خاص نخواهد بود . یعنی داریم به اهداف بلند یک جامعه خوب متدینانه و مومنانه نزدیک می شویم. 
 
حجت الاسلام والمسلمین خاموشی همچنین تصریح کرد: نکته بعدی در مورد مانایی این جریان است. یعنی باید بعد از اربعین که به شهر و دیار خود برگشتیم همین روحیه را حفظ کنیم به همین دلیل ما در موکب های اوقاف علاوه بر کارهای رفاهی و کمک به اطعام و اسکان، خدمات فرهنگی هم ارایه می کنیم.
 
انتهای پیام//ب