رئیس اداره علوم قرآنی آستان قدس رضوی از برگزاری آیین اختتامیه جنگ قرآنی میهمانی خدا در حرم مطهر رضوی خبر داد.

به گزارش خبرگزاری زیارت نیوز، حجت‌الاسلام والمسلمین مهدی شجاع افزود: در ایام ماه مبارک رمضان همه روزه جنگ قرآنی با عنوان  میهمانی خدا  ویژه کودکان و نوجوانان در محل دارالقرآن الکریم حرم مطهر رضوی برگزار می‌شد که اختتامیه این مراسم بعد از ظهر روز پنج‌شنبه بیست و سوم خرداد ماه از ساعت ۱۸ الی ۱۹ در همین مکان برگزار می‌شود.

 

وی تصریح کرد: در این مراسم که با حضور بیش از ۳۰۰ دانش‌آموز کودک و نوجوانان برگزار می‌شود از شرکت کنندگانی که در طول مدت برگزاری این جنگ قرآنی بیشترین کارت امتیاز را دریافت کرده‌اند با اهدای جوایزی ارزنده تقدیر خواهد شد.

 

رئیس اداره علوم قرآنی ابراز کرد: دو کارشناس و مجری کودک آستان قدس رضوی؛ حجت‌الاسلام مصطفی ثابتی و شهرام تدین در این مراسم برنامه اجرا خواهند کرد و در قالب قصه و نمایش برخی از آموزه‌ها و مفاهیم قرآنی را به شرکت کنندگان آموزش می‌دهند.

 

شجاع هدف از برگزاری این مراسم را آشنا کردن مخاطبان با مفهوم معاد و پاداش دادن به نیکوکاران در آن روز دانست و گفت: شرکت کنندگان در این مراسم که کارت امتیاز بیشتری دارند جوایز بهتری می‌گیرند مانند روز قیامت که هرکس اعمال نیک بیشتری در پرونده اعمال خود دارد پاداش بیشتری دریافت خواهد کرد.

 

وی خاطرنشان کرد: تلاوت قرآن، اجرای برنامه‌های شاد قرآنی، اجرای تواشیح و هم‌خوانی از دیگر برنامه‌های آئین اختتامیه جنگ قرآنی “میهمانی خدا” در حرم مطهر رضوی است.

 

انتهای پیام// ب