شهردار مشهد گفت: طرح بازپیرایی جلوخان آرامگاه فردوسی تا 6 ماه دیگر بطور کامل افتتاح می شود.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری زیارت نیوز، محمدرضا کلائی افزود: با اهتمامی که اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان رضوی برای بازپیرایی جلوخان داشته است، نقشه های تفصیلی و اجرایی در اداره کل میراث فرهنگی استان و سپس در شورای فنی سازمان میراث فرهنگی کشور به تصویب رسید.

 

شهردار مشهد بیان کرد: عملیات اجرایی بازپیرایی جلوخان از حدود ۷ ماه قبل توسط شهرداری مشهد آغاز شده است و جلوخان در چند مرحله آماده بهره برداری خواهد شد که فاز نخست هم زمان با سالروز بزرگداشت فردوسی بهره برداری می شود.

 

کلائی فاز دوم جلوخان نیز تا ۶ ماه دیگر بهره برداری و به طور کامل جلوخان بهره برداری خواهد شد، ادامه داد: بعد از جلوخان نیز پردیس در دستور کار قرار دارد که در حال حاضر مطالعات توسط مشاور در حال انجام است و بعد از پایان مطالعات وارد فاز اجرایی می شود.

 

همچنین مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان رضوی با اشاره به این مطلب گفت: با توجه به این که در آستانه فصل تابستان و ورود گردشگران قرار داریم برای تسهیل در تردد گردشگران در این مسیر، فاز نخست جلوخان بهره برداری می شود و فاز دوم نیز تا ۶ ماه آینده آماده بهره برداری و به صورت یکپارچه افتتاح خواهد شد.

 

ابوالفضل مکرمی فر افزود: برای پردیس توس نیز تفاهم نامه بین شهرداری مشهد و اداره کل میراث فرهنگی خراسان رضوی مبادله و شماور نیز انتخاب شده است که پس از پایان مطالعات قرارداد واگذاری به شهرداری امضا خواهد شد.

 

وی بیان کرد: علاوه برهمکاری در جلوخان و پردیس، پیشنهاداتی از سوی اداره کل میراث فرهنگی استان به شهرداری مشهد ارائه شده است و ظرفیت هایی که برای سرمایه گذاری وجود دارد معرفی شده است.

 

انتهای پیام//