رییس کمیسیون برنامه و بودجه شورای اسلامی شهرمشهد بر لزوم جذب سرمایه بخش خصوصی برای احیای اماکن تاریخی پیرامون حرم مطهر تاکید و تصریح کرد: هدف گذاری نمایشگاه فرصت‌های سرمایه‌گذاری باید افزایش ماندگاری زائر در مشهد با تقویت ظرفیت‌های حوزه گردشگری باشد.

به گزارش خبرگزاری زیارت نیوز،بتول گندمی افزود: بیشترین اوقات زائران در منطقه ثامن سپری می شود از همین رو پتانسیل‌های جذب سرمایه‌گذار در این منطقه باید احیا شود تا شاهد چرخش مثبت اقتصادی در مشهد باشیم.
وی با بیان اینکه در حال حاضر به میزان کافی مجموعه‌هایی با کارکردهای اقامتی و تجاری چه در بافت مرکزی و پیرامون حرم و چه در سایر نقاط شهر وجود دارد افزود: نگاه سرمایه‌گذاران از این موضوعات باید به احیای بافت‌های تاریخی معطوف شود.
عضو شورای اسلامی شهر مشهد ادامه داد: احیای خانه‌های قدیمی و اماکن تاریخی منطقه در جهت کمک به پویایی ظرفیت گردشگری مشهد از طریق سرمایه‌گذاری و مشارکت بخش خصوصی و در نتیجه آن افزایش ماندگاری زائر امکان‌پذیر است.
گندمی تصریح کرد: قطعا باید این فرصت‌های سرمایه‌گذاری ایجادشود تا ماندگاری زائر در مشهد از سه روز در حال حاضر به ۱۰ روز افزایش پیدا کند و این ماندگاری ضمن افزایش ضریب اشتغال، به چرخش مثبت اقتصادی در منطقه نیز کمک می‌کند.
وی با بیان اینکه در حال حاضر وضعیت سرمایه‌گذاری در شهر مشهد، برخلاف وضعیت کلان کشور، وضعیت خوبی است ادامه داد: در اوایل سال ۹۷ پرونده عظیم بدهی‌های شهرداری در حوزه درآمدی بسته‌شد و در پایان سال گذشته نیز ظرفیت‌های اقتصادی شهر مشهد با سرمایه گذاری‌ها و مطالعات عمیق‌تر و تهیه بسته‌ها و کتاب‌های سرمایه‌گذاری برای هر طرح  فعال‌تر شد.
رییسکمیسیون برنامه‌ و بودجه شورای اسلامی شهر مشهد گفت: خوشبختانه فعالیت‌های رو به افزایشی را در بخش سرمایه‌گذاری شهر مشهد شاهد هستیم و در شرایط سخت اقتصادی ، برگزاری این نمایشگاه حرکت خوب و اقدام ارزشمندی در جهت معرفی ظرفیت‌های سرمایه‌گذاری موجود است و سرعت سرمایه‌گذاری را بیشتر می‌کند.
نمایشگاه فرصتهای سرمایه‌گذاری و اقتصاد شهر توسط معاونت اقتصادی شهرداری مشهد با هدف معرفی عناصر موثر در تحقق طرحهای زیرساختی این کلانشهر از ١٢تا ١۶ آذر ماه جاری در محل دائمی نمایشگاه بین‌المللی مشهد در حال برگزاری است.