وزیر امور خارجه گفت: ما و عراق قبل از این‌که آمریکا به وجود بیاید روابط داشتیم و ازاین‌پس هم خواهیم داشت.

به گزارش خبرگزاری زیارت نیوز، نشست مشترک تجاری کارآفرینان و تجار ایرانی و عراقی امروز پنجشنبه ۲۷ دی‌ماه با حضور محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه در نجف اشرف برگزار شد.

محمدجواد ظریف پس از برگزاری این نشست در جمع خبرنگاران اظهارکرد: رابطه ما با عراق مانند برخی کشورهای دیگر، تصنعی نیست، ما و عراق قبل از این‌که آمریکا به وجود بیاید روابط داشتیم و ازاین‌پس هم خواهیم داشت.

وی در پاسخ به سؤال خبرنگار دیگری که درباره تفاوت سفر وزیران خارجه ایران و آمریکا به عراق ابراز کرد: روابط ما با عراق تصنعی نیست و ما برادران هم هستیم، این طولانی‌ترین سفری بود که من به یک کشور داشته‌ام و این نشانه علاقه‌مندی و روابط ویژه میان دو ملت و دو کشور است.

وزیر امور خارجه کشورمان در ادامه عنوان کرد: در سفر پنج‌روزه به عراق در شهرهای بغداد، اربیل، سلیمانیه، کربلا و نجف، دیدارهای بسیار خوبی با مسئولان دولتی و فعالان تجاری داشتم.

وی افزود: با اطمینان می‌گویم که روابط ایران و عراق افق بسیار روشن و درخشانی دارد.

ظریف همچنین روز گذشته هم در این سفر با مسئولان عراقی ازجمله مقامات رسمی استان کربلا، استاندار، روسای مجالس استان، نمایندگان عتبات مقدسه و برخی از نمایندگان کربلا و بابِل در مجلس عراق همچنین سران قبایل و عشایر جنوب عراق در کربلا هم دیدار و گفت‌وگو داشته است.