به‌منظور گسترش فعالیت‌های مشترک علمی، آموزشی و تحقیقاتی تفاهم‌نامه مشترک میان دانشگاه علوم پزشکی مشهد و دانشگاه جامعه الاسلامی عراق منعقد شد.

به گزارش خبرگزاری زیارت نیوز، پیرو سفر مسئولین دانشگاه اسلامی نجف به مشهد و انعقاد تفاهم‌نامه، دعوت رسمی از مسئولین دانشگاه علوم پزشکی مشهد برای بازدید و عملیاتی نمودن تفاهم‌نامه صورت گرفت.

به همین منظور معاون آموزشی دانشگاه علوم پزشکی مشهد به همراه معاونین آموزشی دانشکده‌های دندانپزشکی و داروسازی از امکانات دانشگاه اسلامی نجف بازدید کرده و در جریان نیازهای آموزشی و پژوهشی آن دانشگاه قرار گرفتند.

در نشست با رئیس دانشگاه اسلامی و روسای دانشکده‌های دندانپزشکی، داروسازی و علوم آزمایشگاهی آن دانشگاه، زمینه‌های تعامل بین دانشگاهی در حوزه تبادل استاد و دانشجو، انجام پروژه‌های مشترک تحقیقاتی، اجرای دوره‌های آموزشی حضوری و مجازی و سایر همکاری‌های بین دو مرکز به‌تفصیل موردبحث قرار گرفت.

محمد اعتضاد رضوی، معاون آموزشی دانشگاه علوم پزشکی مشهد با اشاره به سفر چندی پیش هیات عراقی به مشهد و بازدید از امکانات علمی و آموزشی این دانشگاه اظهار کرد: اجرای دوره‌های کوتاه‌مدت مهارتی حرفه‌ای، برگزاری کنفرانس‌ها و هم‌نشست‌های مشترک،همکاری برای معرفی اساتید توانمند جهت ارائه دروس تخصصی در رشته‌های دندانپزشکی، داروسازی و علوم آزمایشگاهی در نجف ( با توان تدریس به زبان انگلیسی یا عربی) و معرفی دانشجویان دکترای حرفه‌ای دندانپزشکی و داروسازی عراقی جهت گذراندن دوره پژوهشی خود زیر نظر اساتید دانشگاه علوم پزشکی مشهد ازجمله مواردی بود که در این دیدار بحث و تبادل‌نظر شد.

وی افزود: معرفی دانشجویان دکترای حرفه‌ای دندانپزشکی و داروسازی و کارشناسی علوم آزمایشگاهی برای گذراندن قسمتی از واحدهای معادل تحصیلی در دانشگاه علوم پزشکی مشهد، تعریف پروژه‌های مشترک تحقیقاتی توسط اساتید گروه‌های مرتبط دو دانشگاه از دیگر موارد مورد تأکید در این نشست‌ها به شمار می‌رود.

لازم به ذکر است،دانشگاه الجامعه الاسلامیه در نجف اشرف مستقر بوده که در سال۲۰۰۳ تأسیس‌شده و در حوزه علوم پزشکی شامل دانشکده‌های دندانپزشکی، داروسازی و فنّاوری پزشکی و علوم آزمایشگاهی است.