دبیر ستاد اجرایی آزمون سراسری حفظ و مفاهیم قرآن گفت:سه رشته آزمون سراسری قرآنی به‌صورت مجازی برگزار می‌شود.

به گزارش خبرنگار زیارت نیوز، مرتضی خدمتکار، ظهر امروز در نشست شورای توسعه و ترویج فرهنگ قرآنی قم در سالن محراب اظهارکرد: امسال در سه رشته آموزش روان‌خوانی، آموزش مفاهیم و آموزش سبک زندگی بر اساس سیره معصومین(ع) علاوه بر برگزاری مسابقات به‌صورت حضوری، آزمون به‌صورت مجازی برگزار می‌شود.

وی در خصوص سیاست‌های برگزاری این مسابقات عنوان کرد: نخستین سیاست در اجرای این آزمون، استفاده از دستگاه‌ها و نهادهای مختلف است.

دبیر ستاد اجرایی آزمون سراسری حفظ و مفاهیم قرآن با اشاره به مشارکت وزارتخانه‌های فرهنگ و ارشاد اسلامی و آموزش‌وپرورش و سازمان‌های اوقاف و امور خیریه و صداوسیما در برگزاری این آزمون قرآنی ابرازکرد: در شرایطی که کارهای فرهنگی در شرایط اقتصادی کشور در معرض آسیب است، لازم است این کارها با مشارکت سازمان‌ها و دستگاه‌های مختلف اجرایی شود تا با استفاده از ظرفیت آن‌ها، اقدامات بزرگ‌تری را رقم زد.

وی افزود: استان قم الگوی موفقیت در همدلی و هم‌افزایی برگزاری آزمون سراسری حفظ قرآن کریم است، ازاین‌رو موردتقدیر قرار گرفت.

خدمتکار عمومی‌سازی و همگانی سازی حفظ و مفاهیم قرآن کریم را از دیگر سیاست‌های این آزمون دانست و تصریح کرد: یکی دیگر سیاست‌ها در این عرصه، فعال‌سازی ظرفیت‌های مردمی است، درحالی‌که درگذشته شرکت در این آزمون محدود به مؤسسات قرآنی کشور بود.

وی در ادامه تأکید کرد: بهره‌گیری از فضای مجازی از دیگر سیاست‌هاست که امروزه جای وسیعی در میان مردم دارد و نمی‌توان از آن غافل بود.

مدیر اداره آموزش معاونت قرآن و عترت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی تاکی آموزش‌ معارف اهل‌بیت(ع) در کنار قرآن را از دیگر سیاست‌های آزمون سراسری حفظ و مفاهیم قرآن کریم دانست و افزود: نهج‌البلاغه و صحیفه سجادیه ازجمله منابعی هستند که در این دوره از آزمون موردتوجه قرار خواهند گرفت.

وی اظهار کرد: امسال ۲۴۱ هزار نفر در سراسر کشور در این آزمون شرکت خواهند کرد و در فضایی سالم، به رقابت می‌پردازند.