دبیر اجرایی اولین کنفرانس بین‌المللی تربیت دینی در ادیان ابراهیمی گفت: : این کنفرانس علمی در اسفندماه سال جاری برگزار می‌شود.

به گزارش خبرنگار زیارت نیوز، علی سروری مجد ظهر امروز در نشست خبری اولین کنفرانس بین‌المللی تربیت دینی در ادیان ابراهیمی که در دفتر معاونت علمی آستان قدس رضوی برگزار شد، اظهارکرد: فراخوان این کنفرانس از طریق سایت و فضای مجازی در اختیار مخاطبان قرارگرفته و زمان برگزاری این رویداد نیمه دوم اسفندماه بوده ، همچنین دو پیش نشست تخصصی برای این کنفرانس طراحی‌شده است.

وی بابیان اینکه دانشگاه بین‌المللی امام رضا(ع) مجری اصلی این برنامه است، ابرازکرد: سایر دانشگاه‌ها و حوزه‌های علمیه سراسر کشور و برخی از پژوهشگاه‌ها در برگزاری این کنفرانس مشارکت دارند.

دبیر اجرایی اولین کنفرانس بین‌المللی تربیت دینی در ادیان ابراهیمی در ادامه به اهداف برگزاری اولین کنفرانس بین‌المللی تربیت دینی در ادیان ابراهیمی اشاره کرد و افزود: تعامل و همفکری اندیشمندان مسلمان با سایر ادیان ابراهیمی در خصوص مبانی، مسائل و چالش‌های مختلف در خصوص تربیت دینی از مهم‌ترین اهداف این کنفرانس علمی است.

وی همچنین تبادل تجارب علمی ادیان ابراهیمی و به اشتراک گذاشتن این تجربیات و همچنین زمینه‌سازی دست‌یابی به تولید دانش ادیان ابراهیمی را از دیگر اهداف این کنفرانس برشمرد.

سروری در ادامه عنوان کرد: امام رضا(ع) با مناظراتشان با ادیان و مذاهب مختلف موجب توسعه علوم مختلف در خراسان و جهان اسلام شد.

وی خاطرنشان کرد: یکی دیگر از اهداف برگزاری این کنفرانس، شناساندن نهضت علمی با موضوع تربیت دینی به تمام جهانیان است. این نهضت علمی توسط امام رضا(ع) در اواخر قرن دوم و اوایل قرن سوم به وجود آمده است.

دبیر اجرایی اولین کنفرانس بین‌المللی تربیت دینی در ادیان ابراهیمی فلسفه تربیت دینی، نظریه‌ها و الگوهای تربیت دینی، تجربه‌های تربیت دینی در خصوص آموزش عمومی و نهادهای دولتی و همچنین تربیت دینی در معارف رضوی را از محورهای این کنفرانس دانست و افزود: هدف ما این است که معارف رضوی با محوریت تربیت دینی بیشتر به دنیا معرفی شود.

وی بیان کرد: نخستین پیش نشست در کشور لبنان شهر بیروت با حضور اساتید ایرانی و لبنانی برگزار شد. یکی از دستاوردهای این سفر برای ما آشنایی با مدارس دینی فعال در عرصه تربیت دینی کشور لبنان و تبادل تجربیات این مدارس با مؤسسات آموزشی کشور ایران بود.

دومین نشست نیز در روزهای چهارشنبه و پنج‌شنبه ۱۹ و ۲۰ دی‌ماه سال جاری در مشهد با حضور ۴ شخصیت مسیحی از کشور فرانسه تدارک دیده‌شده است.