معاون قرآن و عترت اداره کل ارشاد استان خراسان رضوی گفت: چهاردهمین نمایشگاه قرآن کریم مشهد با حضور 110 ناشرداخلی و خارجی در 700 غرفه برگزار می شود.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری زیارت نیوز، حجت‌الاسلام محمدتقی کاظمی‌نسب در نشست خبری چهاردهمین نمایشگاه بین‌المللی قرآن کریم مشهد که امروز در اتاق جلسات اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان برگزار شد، افزود: ماه مبارک رمضان، ماه نزول قرآن و ماه پاسداشت این کتاب آسمانی است و نمایشگاه بین‌المللی قرآن کریم فرصت مناسبی برای معرفی و تجلیل فعالان، نخبگان و برگزیدگان قرآنی است و به همین منظور محفل تلاوت نور را با حضور ۱۴ قاری داخلی و ۹ قاری خارجی برگزار خواهیم کرد.

 

دبیر چهاردهمین دوره نمایشگاه بین‌المللی قرآن کریم مشهد با اشاره به اینکه نمایشگاه امسال در ۷۰۰ غرفه برپا می شود،ادامه داد: نمایشگاه قرآن امسال در قالب ۲۲ کمیته و ۲۳ بخش برگزار می شود و ۱۱۰ ناشر داخلی و خارجی حضور دارند که ۱۵ ناشر آن بین‌المللی هستند.

 

حجت‌الاسلام کاظمی نسب بیان کرد: بخش‌های شاخص این نمایشگاه شامل بخش‌های آستان قدس رضوی، حوزه علمیه خراسان، رسانه‌ها، شعار سال، بیانیه گام دوم انقلاب، هنرهای قرآنی، سبک زندگی قرآنی، محافل قرآنی است.

 

وی تصریح کرد: نمایشگاه بین‌المللی قرآن کریم مشهد یک بستر و ظرفیت بزرگ قرآنی بوده و باید در شهر امام رضا(ع) حداکثر استفاده را از این ظرفیت ناب داشته باشیم.

 

گفتنی است؛ نمایشگاه چهاردهم از ۲۳ تا ۳۰ اردیبهشت‌ماه و از ساعت ۱۸ تا ۲۴ و به‌مدت ۸ شب در نمایشگاه بین‌المللی مشهد برگزار می‌شود.

 

انتهای پیام// ت