نماینده مردم مشهد در مجلس شورای اسلامی گفت: ردیف بودجه زیارت در سال 98 حذف‌شده است.

به گزارش خبرنگار زیارت نیوز، حجت‌الاسلام نصرالله پژمان فر ظهر امروز ۸ دی‌ماه در نشست خبری با اصحاب رسانه اظهار کرد: در سال ۹۷ پانزده میلیارد تومان به حوزه زیارت اختصاص‌یافته بود که تاکنون پرداخت‌نشده و در بودجه سال ۹۸ نیز ردیف بودجه زیارت حذف‌شده است.

وی در ادامه عنوان کرد: موضوع زیارت برای شهر مشهد یک موضوع مبنایی بوده و جدید نیست، چرا باید موضوع زیارت فراموش شود؟ درصورتی‌که قرار بوده سالی ۲۰۰ میلیارد تومان برای توسعه زیرساخت‌ها در نظر گرفته شود.

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس تصریح کرد: نتیجه کم‌توجهی‌های دولت به موضوع زیارت این است که به دلیل نداشتن زیرساخت‌های مناسب، خدمات را گران ارائه می‌کنیم و با کاهش سفر روبه‌رو هستیم.

وی بابیان اینکه ضعف در موضوع زیارت موجب محرومیت مردم از این سفر معنوی می‌شود، افزود: استان خراسان رضوی به مدیریت توانمند نیاز دارد و شاهد وضعیت نابسامانی در استان هستیم.

حجت‌الاسلام پژمان فر ابراز کرد: امروزه پست‌های کلیدی در استان خراسان رضوی مانند استاندار، فرماندار و برخی از معاونین استاندار ازجمله معاونت زیارت فاقد مسئول بوده که متأسفانه صدمات جبران‌ناپذیر و هزینه بری را برجا می‌گذارد.

 

 

اخبار مرتبط:

سهم نهادهای فرهنگی از بودجه ۹۸

معاف شدن زائران اربعین از پرداخت عوارض خروج