مسئول مؤسسه آموزش قرآن کریم جماران پاکستان گفت: نوجوانان حافظ قرآن کریم این کشور از گنجینه قرآن و نفایس آستان قدس رضوی بازدید کردند.

به گزارش خبرگزاری زیارت نیوز، عمران حیدربا اشاره به اینکه به همت مرکز امور بین الملل آستان قدس رضوی جمعی از نوجوانان حافظ قرآن کریم کشور پاکستان از گنجینه قرآن و نفایس آستان قدس رضوی بازدید کردند، افزود: تعداد  ۹ نفر از نوجوانان حافظ قرآن کریم شهر حیدرآباد کشور پاکستان در دومین روز از سفر خود به مشهد مقدس علاوه بر زیارت امام رضا(ع) از بخش‌های گنجینه قرآن و نفایس آستان قدس رضوی همچون گنجینه قرآن، هدایای مقام معظم رهبری و تالار استاد فرشچیان بازدید کردند.

 

وی ادامه داد: آثار قرآنی تاریخی و کهن منسوب به اهل بیت(ع) که به صورت کاملا تخصصی در گنجینه قرآن و نفایس آستان قدس رضوی نگهداری می‌شود، حقیقتا ارزشمند هستند.

 

مسئول مؤسسه آموزش قرآن کریم جماران پاکستان تصریح کرد: مشاهده قرآن‌های دست نوشته اهل بیت(ع) در این موزه تاریخی انسان را به وجد می‌آورد از همین رو زمانی که چشم بنده به قرآن دست نوشته حضرت علی(ع) افتاد، تمام وجودم را روحانیت و معنویت همراه با اشک شوق فرا گرفت.

 

عمران افزود: حقیقتا در عصر کنونی با وجود فناوری‌های مدرن، هیچ شخصی قادر به نوشتن و کتابت قرآن کریم همانند آثار زیبای اهل بیت(ع) نخواهد بود.

 

وی بیان کرد: بخش هدایای مقام معظم رهبری(مدظله العالی) گنجینه قرآن و نفایس آستان قدس رضوی از نظر نورپردازی، روشنایی و چیدمان بی‌نظیر است و علاوه‌بر این رفتار پرسنل حاضر در این موزه با زائران حضرت رضا(ع) بسیار محترمانه برخورد می‌کنند که در همین راستا از همکاری خوب آستان قدس رضوی قدردانی می‌کنم.

 

مسئول مؤسسه آموزش قرآن کریم جماران پاکستان گفت: این تعداد از نوجوانان حافظ قرآن کریم کشور پاکستان برای نخستین بار به حرم مطهر رضوی مشرف شوند که در سفره سه روز به مشهد مقدس زیارت امام رضا(ع) استفاده از ویژه برنامه‌های فرهنگی- مذهبی مرکز امور بین الملل آستان قدس رضوی از جمله برنامه های است که به این نوجوانان ارائه می شود.

 

انتهای پیام//