به مناسبت میلاد عقیله بنی‌هاشم(س) همه صحن‌های حرم مطهر رضوی آذین‌بندی شده است.

به گزارش خبرنگار زیارت نیوز، حرم مطهر رضوی به مناسبت میلاد حضرت زینب(س) با حضور خیل عظیمی از زائران و مجاوران غرق در شادی و سرور است.

به همین مناسبت ویژه‌برنامه جشنی در رواق امام خمینی(ره) با حضور عموم زائران در حال برگزاری است.

مدیحه‌سرایی مداحان و ذاکران خاندان عصمت و طهارت(ع)، اجرای گروه سرود سیرت النبی(ص) و سخنرانی حجت‌الاسلام کاظم راشدیزدی بخشی از برنامه‌های جشن میلاد حضرت زینب(س) در حرم مطهر رضوی است.

حجت‌الاسلام راشد یزدی در این برنامه با اشاره به اینکه درگذشته شیوه برخورد با زنان بسیار ناهنجار و غیرانسانی بوده است، اظهارکرد: برخورد بد و غیرانسانی فقط اختصاص به عرب‌های قبل از اسلام نداشت، بلکه در چین اگر زنی سه تا دختر به دنیا می‌آورد او را با دخترش دفن می‌کردند، در مصر کتاب مقدس‌شان را به دست زنان نمی‌دادند، در برخی از مناطق هند اگر خانمی شوهرش از دنیا می‌رفت آن زن باید تا چهلم شوهرش خودش را می‌سوزاند، این‌ها نمونه‌هایی از دیدگاه جوامع عمومی در قرون مختلف نسبت به زنان است.

وی افزود: برخی از دانشمندان و فیلسوفان غربی که جزو بزرگان علمی جهان به‌شمار می‌روند نظریه‌های غیرانسانی نسبت به زنان دارند که خیلی از آن‌ها حقیقتاً قابل‌بیان نیست؛ در دین اسلام برای زنان سه جایگاه دختری، همسری و مادری تعریف‌شده که هرکدام دارای منزلت والایی بوده، به‌عنوان‌مثال برای نقش مادری زنان فرموده که بهشت زیر پای مادران است البته روایت بسیار عجیب دیگری در مورد جایگاه مادرانه خانم‌ها وجود دارد.

حجت‌الاسلام راشد یزدی ابرازکرد: اسلام در مورد نقش دختری خانم‌ها نیز گفتارهای بسیار زیبایی دارد، در روایتی آمده که خداوند اگر بخواهد ابواب بهشت را به روی کسی باز کند ابتدا به او دختر می‌دهد.