طی مراسمی با حضور تولیت حرم حضرت فاطمه معصومه(س) حجت‌الاسلام مهدی احمدی به‌عنوان معاون فرهنگی و معارف قرآن و عترت حرم کریمه اهل‌بیت(س) معرفی شد.

به گزارش خبرنگار زیارت نیوز، آیت‌الله سید محمد سعیدی صبح امروز ۱۸ دی ماه در مراسم معارفه که در سالن امام خامنه‌ای حرم مطهر برگزار شد، اظهار کرد: در اماکن مقدسه، کارکنان علاوه بر انگیزه‌های قانونی و کسب درآمد، انگیزه دارند تا در هر گوشه‌ای از این مکان مقدس گره‌ای از مشکلات باز شود و گامی به‌سوی هدف‌های بلند برداشته شود؛ آن‌ها این خدمت را فرصت می‌دانند و به آن افتخار می‌کنند.

وی افزود: خیلی جاها افراد وقتی دوران خدمتشان در سازمان یا نهادی تمام می‌شود، سعی می‌کنند از آن مجموعه فاصله بگیرند و از کار گذشته خود رهایی داشته باشند، ولی در آستان کریمه اهل‌بیت(س) شاهدیم که افرادی بازنشسته می‌شوند و برحسب مقررات باید محل خدمتی خود را ترک کنند، ولی با تمام وجود علاقه‌مند هستند که کار خود را ادامه دهند و برای این کار حقوقی هم دریافت نکنند.

تولیت آستان مقدس بابیان این‌که خادمان حرم حضرت معصومه(س)همواره خود را نوکر این آستان شریف می‌دانند، عنوان کرد: در حوزه مدیریتی، باید به‌گونه‌ای مجموعه را مدیریت کرد که سازمان بتواند به‌صورت شاداب و پرتحرک کارها را پیش برد.

وی در ادامه تصریح کرد: کسانی که برای مسئولیتی در سطوح مختلف انتخاب می‌شوند، باید کارهای خوبی که افراد درگذشته در این مسئولیت انجام داده‌اند، بیان کنند، این مسئله اهمیت زیادی دارد، ولی متأسفانه شاهدیم که گاهی مسئولان حالت تشکر و تقدیر از پیشینیان را ندارند.

حجت‌الاسلام‌ احمدی نیز در سخنانی ابراز کرد: امور فرهنگی مظلوم واقع‌شده است؛ مسئله‌ای که اگر وجود نداشته باشد، ادامه حیات نیز برای انسان بسیار دشوار است.

وی با ابراز تأسف از آسیب رسیدن به فعالیت‌ها و امور فرهنگی در اوضاع نامناسب اقتصادی کشور اظهار کرد: در سال‌های اخیر به دلیل کسری بودجه، مؤسسات فرهنگی با مشکلات جدی روبرو شدند و فعالیت‌های آن‌ها نیز محدود شد.

معاون فرهنگی آستان مقدس کریمه اهل‌بیت(س) بابیان اینکه آستان حضرت معصومه(س)در چنین شرایطی برنامه‌های گسترده فرهنگی را اجرایی کرده است، افزود: در چنین شرایطی فعالیت‌های فرهنگی آستان مقدس بیش‌ازپیش ضرورت و اهمیت پیدا می‌کند.

وی در ادامه با اشاره به رویکردهای مهم فرهنگی در آستان مقدس خاطرنشان کرد: تحول در فعالیت‌های فرهنگی در فضای مجازی و تولید محتوای مناسب در این عرصه، فعالیت سایت جامع آستان با محتوای کامل از این آستان شریف و حضرت معصومه، حضور جدی در شبکه‌های اجتماعی، فضاسازی محیطی و گویا کردن حرم مطهر و تحول در موزه، کتابخانه و مرکز اسناد آستان مقدس ازجمله عرصه‌های مهمی است که باید اهتمامی ویژه‌ای به آن‌ها داشت.

همچنین در این مراسم حجت‌الاسلام‌ فلاحی گزارشی از فعالیت‌های معاونت فرهنگی در دوران مسئولیت خود ارائه داد.