رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی فارس گفت: مراسم گرامیداشت 12 بهمن‌ماه در حرم مطهر حضرت شاهچراغ (ع) روز جمعه برگزار می‌شود.

به گزارش خبرنگار زیارت نیوز، حجت‌الاسلام محمد رضایی صبح امروز در نشست خبری برنامه‌های بزرگداشت چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی در فارس اظهار کرد: مراسم گرامیداشت ۱۲ بهمن‌ماه از ساعت ۹ صبح روز جمعه، ۱۲ بهمن‌ماه در شبستان امام خمینی(ره) حرم مطهر حضرت شاهچراغ(ع) آغاز می‌شود كه در آن آیت‌الله اعرافی، مدیر حوزه‌های علمیه كشور سخنرانی می‌کند.

وی تصریح کرد: بیش از ۸۰ هزار برنامه در ۱۴ عنوان مبتنی بر ۵ محور در استان فارس برگزار می‌شود که برگزاری همایش‌ها و نشست‌های تبیینی، اجرای برنامه‌های فرهنگی و هنری و جشنواره‌هایی نظیر فیلم و تئاتر و موسیقی فجر، پرده‌خوانی و نقاله‌گویی، رونمایی از رویدادهای ادبی، برپایی نمایشگاه دستاوردهای انقلاب، برگزاری مسابقات و غیره ازجمله این برنامه‌هاست.

رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی فارس در ادامه عنوان کرد: برنامه‌های گرامیداشت پیروزی انقلاب اسلامی در بخش‌های رسانه و نفوذ رسانه‌ای، زنان و نقش آنان در دفاع مقدس و انقلاب، مساجد، كودكان و نوجوانان، تشكل‌ها و ان جی اوها، فضای مجازی و كانال‌ها و سایت‌ها و افتتاحیه پروژه‌های عمرانی و اقتصادی نیز برگزار می‌شوند.

وی در خصوص تولیدات هنری مکتوب و صوتی و تصویری در قالب‌های مختلف مستند و فیلم و سریال تلویزیونی نیز ابراز کرد: این کارها باید در سطح کلان انجام شود.البته یک کارهایی هم در خود استان فارس انجام‌شده به‌عنوان مثال شهید ربانی از انقلابی‌های استان فارس بوده و کتابی در مورد ایشان ازجمله کتاب‌هایی است که قرار است در این دهه رونمایی شود.

رضایی اضافه کرد: همچنین مستند تاریخ شفاهی فارس در قالب ۲۸ برنامه ۳۰ دقیقه‌ای هم پخش آن شروع‌شده مستند فجر آفرینان هم در قالب یک برنامه ۲۰ قسمتی تهیه‌شده که بیشتر در مورد اتفاقات انقلابی در شهرستان است.

وی محور دوم برنامه‌های دهه فجر را ایجاد امید و نشاط در جامعه برشمرد و افزود: باید برنامه‌های چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی به شكلی اجرا شوند كه موجب ایجاد امید و نشاط در جامعه شود و باید با یأسی كه متأسفانه بر اساس قدرت رسانه‌ای رسانه‌های معاند ایجاد می‌شود، مقابله كنیم و در این راستا باید واقعیت‌ها را بدون مبالغه‌گویی برای جامعه بیان كنیم.

رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی فارس بیان كرد:‌ آنچه بعد از پیروزی انقلاب اتفاق افتاد و خدمات‌رسانی شد، می‌تواند موجب امید به آینده برای جامعه باشد؛ در وضعیت جنگ و انقلاب كه به‌خودی‌خود هیچ‌چیزی جای خودش نیست و همه‌چیز زمان می‌برد تا جای خودش را پیدا كند و بعد از جنگ و تحریم‌ها توانستیم از توطئه‌ها بیرون آییم و موفق شویم.