معاون اماکن متبرکه و امور زائران آستان قدس رضوی گفت: استفاده از پارکینگ‌های زیرگذر حرم مطهر تا زمان ایجاد جایگزین مناسب ادامه دارد.

به گزارش خبرگزاری زیارت نیوز، سید خلیل منبتی با بیان این مطلب در جمع خبرنگاران اظهار کرد: آستان قدس رضوی همواره به رفاه حال زائران و مجاوران بارگاه ملکوتی حضرت رضا(ع) توجه ویژه دارد و تسهیل امر زیارت را وظیفه اصلی خود می‌داند و به موضوع زیرگذر و پارکینگ‌های حرم مطهر نیز از همین منظر می‌نگرد.

وی افزود: همواره یکی از دغدغه‌های زائران مشکل پارک ماشین در اطراف حرم مطهر بوده که از سال‌ها پیش زیرگذر حرم مطهر به‌عنوان پارکینگ مورداستفاده قرار می‌گرفته است.

معاون اماکن متبرکه و امور زائران آستان قدس رضوی تأکید کرد: این رویه تا زمانی که مدیریت شهری مشهد پارکینگ‌های مناسبی جهت رفاه حال زائران در نزدیکی حرم مطهر جایگزین نکند، ادامه خواهد داشت و زائران بارگاه ملکوتی امام رضا(ع) می‌توانند از پارکینگ‌های زیرگذر حرم مطهر استفاده کنند.

وی در ادامه تصریح کرد: آستان قدس رضوی سال‌هاست آمادگی خود را برای همکاری با شورای ترافیک، استانداری خراسان رضوی و شهرداری مشهد در جهت حل معضلات ترافیکی اطراف حرم مطهر اعلام داشته و طبیعی است در این خصوص از تصمیماتی که منجر به رفاه حال بیشتر قاطبه زائران و مجاوران حرم رضوی شود، استقبال و حمایت می‎کند.