معاون تبلیغات اسلامی آستان قدس رضوی گفت: جلسات سخنرانی ویژه بانوان با محوریت تبیین دستاورد‌های انقلاب اسلامی و ایام فاطمیه در حرم مطهر برگزار می‌شود.

به گزارش خبرنگار زیارت نیوز ، حجت‌الاسلام سید جلال حسینی در نشست خبری ویژه ایام دهه فجر و فاطمیه اظهار کرد: انقلاب اسلامی ایران در حالی وارد چهل‌سالگی خود می‌شود که باوجود توطئه‌ها و کارشکنی‌های دشمنان اسلام، مسیر پرافتخار خود را در تمامی عرصه‌ها با صلابت طی کرده و باید دستاورد‌های آن به جهانیان و نسل‌های آینده معرفی شود.

وی با بیان این‌که تبیین دستاورد‌های انقلاب اسلامی با هدف‌گذاری صحیح و تأکید بر وحدت همه‌جانبه در جامعه ضروری است، افزود: در این راستا به مناسبت ایام‌الله دهه فجر و شهادت صدیقه طاهره (س) برنامه‌های متعدد فرهنگی با محوریت تبیین دستاورد‌های انقلاب اسلامی و تشریح خطبه فدکیه تدارک دیده‌شده که هرروز قبل از نماز ظهر و قبل از نماز مغرب ویژه بانوان در رواق حضرت زهرا (س) و حضرت معصومه (س) برگزار می‌شود.

معاون تبلیغات اسلامی آستان قدس رضوی با اشاره به ارائه برنامه‌های فرهنگی متعدد در رواق حضرت زهرا (س) برای عموم زائران، عنوان کرد: در این رواق بانوان، مجری و طراح برنامه‌ها هستند و سعی شده در دهه فجر فاطمی این رواق کانون جامعی برای ارائه خدمات فرهنگی به بانوان باشد.

وی تصریح کرد: برنامه‌های عزاداری به مناسبت دهه فاطمیه نیز از روز سه‌شنبه ۱۶ بهمن ماه ویژه بانوان تدارک دیده‌شده و در حال حاضر نیز بعد از برنامه سخنرانی مراسم روضه‌خوانی در این رواق برپا است.حسینی گفت: حلقه‌های مشاوره گروهی، تدبر در قرآن، سخنرانی، بیان احکام، کارگاه‌های مشاوره، تصحیح قرائت نماز و قرآن از برنامه‌های دیگر تدارک دیده‌شده ویژه بانوان در هفته جاری به شمار می‌رود.

حجت‌الاسلام حسینی در ادامه ابراز کرد: سعی شده در کنار برنامه‌های محوری، جلسات جوانه‌های معرفت ویژه کودکان نیز تشکیل شود تا والدین به آسودگی از برنامه‌های حرم بهره‌مند شوند، لذا طبق درخواست‌هایی که بانوان داشته‌اند سلسله جلسات بیان احکام قبل از اجرای هر نوبت سخنرانی به مدت ۲۰ دقیقه توسط کارشناسان پاسخگویی به سؤالات شرعی خواهران برگزار می‌شود.