مدیر میراث فرهنگی چناران گفت: 10 اقامتگاه غیر مجاز روستای گردشگری اخلمد شناسایی شده اند و به زودی ساماندهی می شوند.

به گزارش خبرگزاری زیارت نیوز، محمد طاهریان مقدم افزود: در پی دریافت گزارش و گلایه هایی ازسوی شهروندان مبنی برای پرداخت هزینه اقامت به مراکزی غیرمجاز در روستای هدف گردشگری اخلمد، اقدامات لازم برای ساماندهی این واحد ها آغاز شد.

 

مدیر میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری چناران با بیان این که نداشتن مجوز، نرخ نامه و تناسب نداشتن هزینه های پرداخت شده با خدمات دریافتی از مهم ترین گلایه های شهروندان در این منطقه بوده است، ادامه داد: تاکنون ۱۰واحد غیر مجاز شناسایی شده اند که ساماندهی و استاندارد سازی آن ها در دستور کار قرار گرفته است.

 

طاهریان مقدم اظهار کرد: تاکنون جلسات زیادی با فرماندار، بخشدار، دهیار و شورای اسلامی روستای اخلمد برگزار شده ولی متاسفانه فردی پیگیر صدور مجوز اقامتی به این اداره مراجعه نداشته است.

وی افزود: با توجه به نارضایتی های گرشگران و مسافران قرار شده است که با همکاری اماکن شهرستان نسبت به پلمپ واحدهای اقامتی غیر مجاز اقدام شود.

 

مدیر میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری چناران گفت: روستای گردشگری اخلمد در۲۵ کیلومتر شهرستان چناران و ۷۲ کیلومتری شهر مشهد واقع شده و جاذبه های طبیعی  موجود در اخلمد سبب شده تا سالانه بیش از یک میلیون گردشگر داخلی وخارجی از این منطقه بازدید کنند.

 

انتهای پیام// ب