استاندار خراسان رضوی گفت: تا زمانی که مردم توسعه پیدا نکنند علی رغم همه فعالیت های زیرساختی انجام شده، به هدف خود نرسیده ایم.

به گزارش خبرگزاری زیارت نیوز به نقل از روابط عمومی استانداری خراسان رضوی، علیرضا رزم حسینی درهمایش ملی فناوری اطلاعات و هوشمند سازی که با حضور شرکت های فعال حوزه فناوری در برج سفید برگزار شد، افزود: اقتصاد دیجیتالی در حال فتح دروازه های ثروت است و کشورهای اروپایی این کار را از چندصد سال پیش شروع کرده اند.

استاندار خراسان رضوی تصریح کرد: مقام معظم رهبری در گام دوم دو جمله کلیدی در حوزه اقتصاد داشتند یکی این که اقتصاد قوی باعث نفوذناپذیر ایران از سلطه خارجیان خواهد شد و دیگری این که عملکردهای ضعیف ما و ساختار معیوب کشور چالش های بیرونی و درونی برای ما درست  کرده است.

رزم حسینی با اشاره به این که در دوران انقلاب خدمت های فراوانی صورت گرفته است افزود:با این حال چرا کشور توسعه پیدا نکرد و جامعه روستایی ما با کاهش روبرو شد؟ اشکال کار کجاست؟ مشخص است ساختار های معیوب.

وی بیان کرد: باید با توجه به شرایط موجود یک کار نو و جدیدی را انجام بدهیم و دولت را دور بزنیم چون دولتیان تمایل دارند کار کنند اما شبکه چسبنده دولتی این اجازه را به آنها نمی دهد.

استاندار خراسان رضوی ادامه داد: ما در استان می خواهیم با کمک شرکت های توسعه گرا و نخبگان استان یک مدل جدیدی را تعریف کرده و اجرا کنیم و آن را به عنوان یک الگو به کشور معرفی کنیم و تا زمانی که مردم توسعه پیدا نکنند به هدف خود نرسیده ایم حالا بارها و بارها بیمارستان و راه آهن بسازیم شرایط کنونی می طلبد راهی را باید پیدا کنیم تا لااقل بتوانیم یک گام به جلو برویم.

رزم حسینی گفت: بیایید در تمام استان مدل توسعه اقتصادی را گفتمان سازی کنید چرا که اگر ین مدل تقویت شد می توان امیدوار بود که بتوانیم بخشی از نظام اداری کشور را درست کنیم.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندارنیز در این همایش گفت: مدل ابداعی استاندار برای مشارکت بیشتر مردم و استفاده از توان بخش خصوصی در استان پیاده شده است. مدلی که نتایج مشخص آن نیز وجود دارد به صورتی که رهبری هم در سخنان خود به این مدل اشاره کرده و از آن دفاع  کرده اند.

علی رسولیان افزود: این الگو از چهار ماه گذشته در استان پیاده شد که بر اساس آن استان به ۱۲ منطقه تقسیم شد. هدف این الگو مشارکت مردم و ساختن استان توسط شرکت های توانمند استانی و ملی است که در همین راستا ۵۸ معین برای مناطق مختلف اقتصادی استان تعیین شدند.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار ادامه داد: همزمان با تعیین معین ها برنامه دیگر استانداری حمایت جدی از بخش خصوصی بوده است تا همه از پروژه های سرمایه گذاری حمایت کنند لذا در این راستا ما در ادامه فعالیت های خود ۶۸۵ تفاهم نامه را با سرمایه گذاران امضا کرده ایم.

رسولیان تصریح کرد: با کمک بخش فناوری ما می توانیم معین ها را حمایت کنیم و در همین راستا امروز تفاهم نامه ای بین استاندار و انجمن صنفی رایانه ای استان و شرکت های توامند این حوزه انجام خواهد شد.

انتهای پیام//

اقتصاد دیجیتالی در حال فتح دروازه های ثروت است