نماینده مردم تربت حیدریه، مه ولات و زاوه در مجلس شورای اسلامی گفت: طرح مثلث توسعه اقتصادی فرهنگی که در خراسان رضوی اجرایی شده است، به خوبی بروکراسی اداری را دور می زند.

به گزارش خبرگزاری زیارت نیوز، سعید باستانی در جلسه ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی استان که با محوریت شهرستان های تربت حیدریه، مه ولات و زاوه در دفتر استاندار برگزار شد، ضمن تقدیر از عملکرد درخشان معین های اقتصاد مقاومتی اظهار کرد: معین های توسعه اقتصادی فرهنگی خالصانه و فی سبیل الله در حال توانمندسازی مردم هستند و در حوزه های اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی خدمت ارائه می دهند.

وی با بیان اینکه تاکنون الگویی همانند مثلث توسعه اقتصاد فرهنگی در خراسان رضوی تجربه نکرده ایم، افزود:  از خصوصیت های خوب بخش خصوصی سریع بودن اقدامات نسبت به بخش دولتی با پشتوانه معین های اقتصاد مقاومتی است، به عبارت دیگر توانایی های زیادی در بخش خصوصی وجود دارد که تاکنون فرصت شکوفایی آن ها فراهم نبوده است.

باستانی با بیان اینکه طرح مثلث توسعه اقتصادی فرهنگی اتفاق بسیار خوبی بود که با همت استاندار خراسان رضوی اجرایی شد، تاکید کرد: این الگو در حقیقت بستری برای آزادسازی توانمندی های فعالان اقتصادی کشور برای توامندسازی همه اقشار جامعه است.

وی تصریح کرد: قبل از اجرای طرح مثلث توسعه اقتصادی فرهنگی، مردم بر روی گنجی نشسته بودند و از آن خبر نداشتند؛ امروز همه معین های اقتصاد مقاومتی بر اساس پتانسیل های نهفته در شهرستان ها، شروع به کار کرده اند.

نماینده مردم تربت حیدریه، مه ولات و زاوه در مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: معین های اقتصادی مقاومتی از کسب و کارهای دانش بنیان و استارتاپی کمک بگیرند، این مهم با درایت استاندار خراسان رضوی باعث بروز اتفاقات جدید و درخشان در شهرستان تربت حیدریه، مه ولات و زاوه خواهد شد.

باستانی با اشاره به وجود بروکراسی پرپیچ و خم اداری در کشور، افزود: قبول داریم که بسیاری از این نکات در نتیجه مصوبات مجلس شورای اسلامی است، به طور مثال در حوزه معادن ۹۶۲ قانون داریم که بسیاری از آنها متضاد هم هستند و در تلاش هستیم تا بسیاری از این قوانین را اصلاح کنیم.

وی با بیان اینکه طرح مثلث توسعه اقتصادی فرهنگی خراسان رضوی به خوبی بروکراسی اداری را دور می زند، بیان کرد: به دنبال نقض قوانین نیستیم و هدف این است که وارد این بروکراسی ها نشویم.

اتنهای پیام//ب