مدیرعامل جمعیت هلال احمر خراسان‌ رضوی از امدادرسانی به ۱۲۵ هزار و ۱۴۲ نفر و نیز درمان سرپایی ۱۴۶ هزار و ۶۸۹ زائر پیاده رضوی توسط نجاتگران، امدادگران و داوطلبان و جوانان جمعیت هلال احمر در مسیرهای منتهی به مشهد مقدس در دهه آخر صفر امسال خبر داد.

به گزارش خبرگزاری زیارت نیوز، سید مجتبی احمدی گفت: جمعیت هلال احمر خراسان رضوی با راه‌اندازی ۱۰۶ پایگاه ثابت، موقت و قرارگاه امدادرسانی به زائران‌ پیاده رضوی با یک هزار و ۲۶۱ نفر نیرو در قالب ۴ هزار و ۹۰ نفر روز در ششمین سال پیاپی در طرح همسفران خورشید، به ارائه خدمت پرداخت.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر خراسان‌ رضوی با اشاره به اینکه خدمات امدادی انجام شده در این طرح شامل تست فشار خون و ویزیت پزشک و طب سنتی بوده است، اظهار کرد: ۱۲۵ هزار و ۱۴۲ نفر امدادرسانی شده و ۱۴۶ هزار و ۶۸۹ زائر پیاده، درمان سرپایی شدند که از این تعداد ۹۲ زائر نیز به مراکز درمانی منتقل شدند.

وی افزود: در طرح امسال ۲۳۷ هزار و ۴۳۹ مورد استفاده از پماد و باند و داروهای فوریتی را داشتیم و۳ هزار و ۴۵۱ مورد اقلام فرهنگی و بسته‌های آموزشی میان زائران توزیع شد.

احمدی همچنین از به کارگیری ۶۵ دستگاه آمبولانس، ۲۷ دستگاه خودرو نجات، ۳۵ خودرو کمک‌دار سبک، دو خودرو ارتباطات، ۶ موتورلانس امدادی، هشت خودروی پشتیبان، یک دستگاه اتوبوس آمبولانس و دو فروند بالگرد امدادی MI17 با مجموع ۱۶ سورتی پرواز در طرح همسفران خورشید۶ خبر داد.

مدیرعامل هلال احمر خراسان رضوی افزود: در این طرح که از ۲۶ مهرماه آغاز و تا هفتم آبان ماه جاری ادامه داشت، تعداد ۱۰ هزار و ۹۶۵ تخته پتو، ۱۴۴ تخته موکت، ۷ هزار و ۷۸۰ عدد آبمعدنی و ۲ مورد وسایل گرمایشی و نیز ۹۴۰ مورد اقلام دیگر ضروری تحویل ایستگاه‌ها و موکب‌داران فعال در مسیرهای مواصلاتی مشهد شد.

 به گفته وی، در طرح همسفران خورشید۶ شعب بجستان، بردسکن، تایباد، تربت جام، تربت حیدریه، چناران، جغتای، جوین، خواف، داورزن، درگز، رشتخوار، سبزوار، سرخس، فریمان، فیرزوه، قوچان، کاشمر، کلات، گناباد، مشهد، مه ولات و نیشابور هلال احمر استان فعالیت داشتند.

احمدی افزود: برای آمادگی هرچه بیشتر در حوادث احتمالی و همزمان با شب شهادت ثامن‌الحجج(ع) و ازدحام زائران پرشور و پرشمار در این مکان مقدس، بالگرد امدادی هلال احمر بر روی پد(جایگاه فرود) حرم مطهر رضوی و با همکاری آستان قدس رضوی و مسئولان امنیتی استان مستقر شد.

انتهای پیام//ب