مدیرکل اوقاف خراسان رضوی گفت: عمل صالح در دنیا زیاد است، اما انسان باید اولویت‌ها را بشناسد؛ انجام کارهای خیرخواهانه در راه خدا هنر می‌خواهد.

به گزارش خبرگزاری زیارت نیوز،جت‌الاسلام احمدزاده بیان کرد: اصحاب وقف کسانی هستند که از مال خود در راه خدا سرمایه‌گذاری کردند، متولیان امور موقوفات نیز در امر اجرای امینانه نیات واقفان زحمت می‌کشند، علما و روحانیون با ترویج و تبلیغ فرهنگ وقف در جامعه و مسئولان نیز با همکاری با نهادهای وقف در این راه سهیم هستند و همه اینها از برکات و آثار وقف در جامعه است.

وی تصریح کرد: انسان با استفاده از مال خود در راه درست می‌تواند زمینه سعادت دنیوی و اخروی خود را فراهم کند که در این مورد واقفان خیراندیش با وقف مال خود، بهترین بهره را در دنیا و آخرت دارند.
 
مدیر کل اوقاف و امورخیریه خراسان رضوی با اشاره به ترویج و تبلیغ فرهنگ وقف، تأکید کرد: باید زمینه بهتر و بیشتری جهت وقف در جامعه ایجاد شود و اگر مردم اجرای امینانه نیات واقفان خیراندیش را ببینند و آثار و برکات وقف را بدانند، یکی از تأثیرگذارترین راه‌های ترویج و تبلیغ فرهنگ وقف است.
 
وی افزود: وجود مدارس، درمانگاه‌ها، بیمارستان‌ها، حسینیه‌ها، مساجد و تکایا، پل‌ها، جاده‌ها، مراسم‌های مذهبی همراه با اطعام متبرک همه از برکات وقف است که عموم افراد جامعه از آن بهره‌مند می‌شوند.
 
احمدزاده  با اشاره به آیات سوره مبارکه «عصر» اظهار کرد: عمل صالح در دنیا زیاد است، اما انسان باید اولویت‌ها را بشناسد؛ انجام کارهای خیرخواهانه در راه خدا نوعی هنر می‌خواهد.
 
وی تصریح کرد:این هنر ارزشمندی است که انسان با خدمات مالی و هزینه در راه خدا برای همیشه نام خود را ماندگار کند و انجام وقف نمونه بارز ماندگاری نام واقف و هزینه ارزشمند مال و اموال در راه خداست‌.
 
انتهای پیام//ب