با حضور تولیت آستان قدس رضوی، ۳۰۰ سری جهیزیه به نوعروسان مشهدی توسط آستان قدس رضوی اهدا شد.

حامد صادقی ظهر امروز در این مراسم که با حضور جمعی از مدیران آستان قدس رضوی و ۳۰۰ زوج جوان مشهدی صبح امروز در تالار قدس بارگاه ملکوتی امام هشتم(ع) برگزار شد، اظهار داشت: فرآیند توزیع این جهیزیه‌ها به هر نوعروس شناسائی شده با هدف حمایت از موضوع ازدواج آغاز شده است.

سرپرست معاونت محرومیت‌زدایی آستان قدس رضوی بیان کرد: در گام اول این طرح امروز ۵۰سری جهیزیه تحویل داده خواهد شد و تا پایان این هفته فرآیند تحویل این ۳۰۰سری جهیزیه به اتمام خواهد رسید.

صادقی با بیان اینکه در راستای حمایت از تولید داخلی اقلام این جهیزیه‌ها همگی از کالاهای ایرانی تهیه شده تا ضمن تأمین وسایل مورد نیاز برای آغاز یک زندگی، از تولید ملی و تولیدکننده ایرانی نیز حمایت به عمل آید، در خصوص اقلام این جهیزیه‌ها تصریح کرد: هر سری جهیزیه شامل ۱۰ قلم کالای ایرانی مانند یخچال فریزر، جاروبرقی، یک تخته فرش، ماشین لباس‌شویی، اجاق گاز، پنکه و… می‌شود.

سرپرست معاونت محرومیت‌زدایی آستان قدس رضوی، گفت: این نوعروسان با همکاری کانون‌های خادم‌یاری رضوی در مشهد به آستان قدس رضوی معرفی و پس از بررسی شاخصه‌های لازم محرومیت و تحقیقات محلی انتخاب شدند. هر سری جهیزیه با حفظ کرامت نوعروسان و منزلت خانواده آنان، درب منزل به نوعروسان تحویل داده خواهد شد.

انتهای پیام//ب