احکام ۲۷ نفر از امنای موقوفات شاخص استان های خراسان های رضوی، شمالی و جنوبی، سمنان و گلستان با حضور رئیس سازمان اوقاف و امور خیریه، در مشهد به آنها اهدا شد.

به گزارش خبرگزاری زیارت نیوز، حجت الاسلام و المسلمین سیدمهدی خاموشی در این جلسه با بیان اینکه سازمان اوقاف نقش هادی و ناظر دقیق موقوفات را بر عهده دارد، گفت: قانون به اوقاف اجازه تعیین امین برای موقوفات را داده است و وجود مباشر و امین سبب بهره وری بیشتر موقوفات می شود.

 وی با اشاره به اینکه بیش از ۱۹۰ هزار موقوفه وجود دارد که شامل یک میلیون و ۴۰۰ هزار هکتار می شود، افزود: تعیین امین در ابتدا برای موقوفات شاخص و بزرگ انجام می شود و در ادامه برای سایر موقوفات کشور صورت می گیرد.

 حجت الاسلام و المسلمین خاموشی گفت: امنای موقوفات می توانند در موقوفاتی که دارای آب و اراضی کشاورزی هستند، استخر بسازند  و با این کار اراضی تحت کشت را افزایش دهند؛ ضمن اینکه در استخر ها نیز می توانند اقدام به پرورش ماهی کنند.

وی پرورش دام سبک و سنگین در اراضی موقوفه و تامین علوفه دام از اراضی کشاورزی همان موقوفه را از اقداماتی دانست که می توان در راستای افزایش بهره وری موقوفات انجام داد.

در ادامه مدیران کل و امنای موقوفات شاخص استان های خراسان های رضوی، شمالی و جنوبی، گلستان و سمنان به معرفی و ظرفیت های موجود در موقوفات برای  افزایش بهره وری آنها پرداختند.

انتهای پیام//ب