همزمان با سالروز ازدواج حضرت فاطمه(س) و حضرت علی(ع)، ویژه برنامه پیوند آسمانی و اهدای ۱۴ کمک هزینه خرید جهیزیه به زوج های نیازمند در آستان مقدس امامزاده غیاث الدین‌محمد(ع) مشهد مقدس برگزار شد.

به گزارش خبرگزاری زیارت نیوز،همزمان با سالروز ازدواج حضرت زهرا(س) و امیر المومنین(ع) در ویژه برنامه ای با عنوان پیوند آسمانی در جهت اجرای امینانه نیات واقفین خیراندیش با موضوع کمک به امر ازدواج، تهیه جهیزیه و … به ۱۴ زوج نیازمند کمک هزینه خرید جهیزیه اهدا شد.

در این ویژه برنامه که شامگاه شنبه در امامزاده غیاث الدین محمد(ع) با حضور حجت الاسلام صفرپور، رئیس اداره اوقاف و امور خیریه ناحیه یک مشهد و جمعی از زائران و مجاوران برگزار شد؛ حجت الاسلام مسعود یوسفی، کارشناس خانواده بیان کرد: هر یک از دختران و پسران معمولا در انتخاب های خود به دنبال فردی هستند که کمترین انحراف و زاویه با آنها داشته باشند.
این کارشناس خانواده تصریح کرد: هیچ وقت در زندگی توقع نداشته باشید که طرف مقابل مثل شما فکر کند، خصوصیات هر فردی با دیگران متفاوت است.
وی به همسران توصیه کرد: هر مسئله ای که در زندگی می آموزید چماقی بر سر همسر نشود، پلیس یکدیگر نشوید و همان گونه که لباس، عیوب آدمی را می پوشاند و او را از چشم عیب جویان دور نگه می دارد، زن و شوهر نیز لباس یکدیگر هستند.
حجت الاسلام یوسفی، اظهار داشت: معمولا افراد دوست ندارند دیگران نصیحتشان کنند و در اصطلاح از این موضوع فراری هستند لذا بهترین راه برای بیان و اصلاح عیوب همسر، این است، که شخص با اصلاح خود و رفتار خود در رفتار همسرش تأثیر گذار باشد.
وی افزود: امام حسن(ع) و امام حسین(ع) در حال بازی بودند و پیرمردی را دیدند که به اشتباه وضو می گیرد آنها برای اینکه پیرمرد را از اشتباهش آگاه کنند با یکدیگر سر وضو گرفتن صحیح مسابقه گذاشتند و از پیرمرد خواستند داور آنها باشد و از این طریق وی را نسبت به وضوی اشتباهش آگاه کردند.
این کارشناس مذهبی با اشاره به دو قاعده طلایی در زندگی مشترک؛ گفت: هر یک از زوجین با رعایت این قاعده طلایی در زندگی مشترک، ۹۵ درصد از مشکلات زندگی شان را برطرف می کنند.
وی یکی از دلایل ازدواج را رفع نیازهای زوجین دانست و افزود: درک احساسات همسر و گفتن دوستت دارم توسط مرد و حفظ اقتدار مرد توسط همسرش مهمترین عامل در رفع نیازهای زوجین و دو قانون طلایی است.
وی افزود: در زندگی اگر این نیازها برطرف نشود کارهای مثبت شما که برای زندگی مشترک انجام‌می دهید دیده نخواهد شد.
یوسفی با اشاره به حفظ اقتدار مرد توسط همسر؛ گفت: وقتی اقتدار مرد خود را حفظ کردی پادشاهی می کنی، جلو فرزندان با احترام به همسر خود اقتدارش را حفظ کنید.
در ادامه مراسم از ۴ زوج طلبه که پایین ترین مهریه را دارا بودند تقدیر شد.
در این ویژه برنامه از محل موقوفات مرتبط و خیرین به ۱۴ زوج نیازمند، ۱۴ کمک هزینه جهیزیه اهدا شد.
از مهمترین این موقوفات می توان به موقوفه محمدحسین، محمدرضا حکاک و موقوفه بهرمند اشاره کرد.
 
انتهای پیام//ب