رئیس کمیساریای عالی سازمان ملل متحد در امور پناهندگان ایران گفت: ایران از نظر پذیرش مهاجران ششمین کشور مهاجر پذیر دنیا است.

به گزارش خبرگزاری زیارت نیوز، ایوو فریزن امروز در دیدار و گفت و گو با رئیس نمایندگی وزارت امور خارجه در شمال و شرق کشور در مشهد، افزود: جابجایی و مهاجرت که اکنون آمار آن از ۷۰ میلیون نفر در دنیا گذشته به مشکل بین‌المللی تبدیل شده است.

 

رئیس کمیساریای عالی سازمان ملل متحد در امور پناهندگان ایران درباره خدمت رسانی به مهاجران در ایران هم گفت: برای حمایت از ایران به عنوان کشور میزبان مهاجران باید گام‌های عملی تری برداشته شود .

 

فریزن، ایران را از نظر پذیرش مهاجران ششمین کشور مهاجر پذیر دنیا دانست و افزود: با این که تحریم ها مشکلاتی را هم برای مردم ایران و هم مهاجران ایجاد کرده اما تلاش جمهوری اسلامی ایران برای کمک به مهاجران افغانستانی ستودنی است.

 

 رئیس نمایندگی وزارت امور خارجه در شمال و شرق کشور نیز تلاش جامعه بین المللی به ویژه سازمان ملل را برای کاهش جنگ و ناامنی به عنوان مهمترین علت مهاجرت خواستار شد.

 

 غلامعباس ارباب خالص با اشاره به فرهنگ مهمان نوازی ایرانیان گفت: مهاجران افغانستانی از نظر اشتغال بهداشت و آموزش امکانات مناسبی در ایران و خراسان رضوی دارند .

 

رئیس کمیساریای عالی سازمان ملل متحد در امور پناهندگان ایران در ادامه سفر دو روزه خود به مشهد امروز همچنین با معاون سیاسی استاندار خراسان رضوی دیدار و درباره نحوه گسترش همکاری ها برای خدمت رسانی بیشتر به مهاجران گفت و گو و تبادل نظر کرد.

 

گفتنی است؛ ۸۰ درصد پناهندگان در کشورهای همسایه زندگی می‌کنند و خراسان رضوی میزبان حدود ۳۰۰هزار نفر از مهاجران افغانستانی و عراقی است.

 

انتهای پیام// ب