معاون مالیات بر ارزش‌افزوده سازمان امور مالیاتی از بازگرداندن عوارض خروج مسافرانی که موفق به خروج از کشور و استفاده از وجوه واریزی نشده‌اند خبر داد.

به گزارش خبرگزاری زیارت نیوز، محمد مسیحی با اعلام این خبر اظهار کرد: برای رفاه حال مسافران و سهولت پرداخت عوارض خروج از کشور، امکان پرداخت وجوه مزبور از طریق درگاه‌های اینترنتی بانک ملی ایران و سامانه عملیات الکترونیکی نظام مالیات بر ارزش‌افزوده فراهم‌شده است.

وی افزود: علاوه بر این ۲ سامانه، پرداخت عوارض از طریق کانال‌های پرداخت همچون دستگاه‌های خودپرداز، دستگاه‌های خودپرداز غیر نقدی، دستگاه‌های کیوسک، نرم‌افزار موبایل «بله» و «آیوام» نیز به‌صورت سیستمی ایجادشده است.

معاون مالیات بر ارزش‌افزوده سازمان امور مالیاتی با تأکید بر اینکه پرداخت عوارض خروج از کشور باید به نام و با شماره ملی شخص مسافر صورت پذیرد،تصریح کرد: در صورت درج اشتباه شماره ملی امکان خروج مسافر از کشور با رسید مزبور امکان‌پذیر نیست.

وی در ادامه عنوان کرد: استرداد عوارض خروج از کشور به‌حساب شخصی که شماره ملی وی در رسید پرداخت درج‌شده است، واریز می‌شود.

مسیحی ابراز کرد: با توجه به نبود محدودیت زمانی در استفاده از وجوه واریزی در هرسال، چنانچه امکان استفاده از وجوه واریزی به دلیل خارج نشدن از کشور میسر نشود، می‌توان از پرداختی مزبور در سفرهای بعدی استفاده کرد.

معاون مالیات بر ارزش‌افزوده سازمان مالیاتی افزود: بنابراین نگهداری رسید شماره پیگیری وجوه پرداختی توسط فرد الزامی است.

گفتنی است، در قانون بودجه امسال عوارض خروج از کشور برای سفر عتبات عالیات از مرزهای زمینی و دریایی امسال مبلغ ۱۲۵ هزار ریال و از مرزهای هوایی ۳۷۵ هزار ریال تعیین‌شده است.

همچنین عوارض خروج برای سفر حج تمتع و عمره مفرده از همه مرزهای کشور برای بار اول مبلغ یک‌میلیون و ۱۰۰ هزار ریال، برای بار دوم یک‌میلیون و ۶۵۰ هزار ریال و برای بار سوم به بعد، ۲ میلیون و ۲۰۰ هزار ریال تعیین‌شده است.

بر اساس این اطلاعیه، عوارض خروج برای سایر سفرهای خارجی از همه مرزهای کشور برای بار اول مبلغ ۲ میلیون و ۲۰۰ هزار ریال، برای بار دوم، مبلغ سه میلیون و ۳۰۰ هزار ریال و برای بار سوم به بعد، مبلغ چهار میلیون و ۴۰۰ هزار ریال تعیین‌شده است.

زائران اربعین که از سوم مهرماه امسال تا ۲۲ آبان ماه از مرزهای زمینی به مقصد عراق از کشور خارج شدند، از عوارض خروج معاف‌اند.

 

اخبار مشابه:

لغو و یا کاهش هزینه رواید عراق در دستور کار وزرات خارجه

معاف شدن زائران اربعین از پرداخت عوارض خروج

سهم نهادهای فرهنگی از بودجه

حذف بودجه زیارت از لایحه بودجه سال ۹۸