وزیر میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گفت: بزودی برند ملی گردشگری کشور را رونمایی خواهیم کرد تا به جذب بیشتر گردشگران خارجی کمک کند.

به گزارش خبرگزاری زیارت نیوز، علی‌اصغر مونسان در همایش سرمایه گذاری گردشگری منطقه شرق کشور که در مشهد برگزار شد، اظهار کرد: گردشگری در جهان به عنوان یک صنعت بزرگ رونق خوبی دارد و مسیر میان‌بری برای پیشرفت کشورها محسوب می شود.

وی افزود: یکی از راه های ایجاد اشتغال در دنیا صنعت گردشگری محسوب می ‌شود که حتی با وجود پیشرفت فناوری، به نیروی انسانی توجه ویژه داشته است.

وی با تاکید بر اینکه گردشگری باعث توسعه پایدار می شود، افزود: در کشور به اندازه لازم به مزیت های سرمایه گذاری در حوزه گردشگری پرداخته نشده است.

وزیر میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گفت: نرخ مشارکت بالای مردم در حوزه گردشگری به دلیل نرخ پایین سرمایه گذاری در این حوزه است؛ طیف زیادی از مردم با سرمایه های اندک می توانند از مزیت های این بخش بهره مند شوند.

مونسان در ادامه به ابعاد اجتماعی و فرهنگی سرمایه گذاری در گردشگری پرداخت و افزود: هر گردشگر خارجی در برگشت به کشور مبدا می تواند انعکاس کننده فرهنگی باشد که در کشور مقصد دیده است.

وی با اشاره به رتبه سوم اقتصاد گردشگری در اقتصاد جهان بیان کرد: این مسئله موجب شده هیچ کشوری نگران اتمام منابع طبیعی خود نباشد.

مونسان اظهار کرد: آینده صنعت گردشگری کشور روشن است و می تواند به یک بخش باثبات برای اقتصاد تبدیل شود.

وی اظهار کرد: بزودی برند ملی گردشگری کشور را رونمایی خواهیم کرد تا به رشد گردشگر خارجی در کشور کمک کند.

وزیر میراث فرهنگی،  صنایع دستی و گردشگری افزود: تلاش شده فرایندهای صدور مجوز تسهیل شود، در همین راستا صدور مجوزها از ۲۸ دستگاه به ۱۱ دستگاه کاهش پیدا کرده و کمتر هم خواهد شد.

گفتنی است؛ در انتهای این همایش با حضور وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی، استانداران خراسان رضوی، سمنان، خراسان جنوبی و سیستان و بلوچستان از آلبوم فرصت های سرمایه گذاری گردشگری خراسان رضوی رونمایی شد.

انتهای پیام//ب