مدیر کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی خراسان رضوی گفت: بسته‌بندی مناسب، ارزش افزوده‌ای را برای تولیدکنندگان و فروشندگان صنایع دستی ایجاد می‌کند.

به گزارش خبرگزاری زیارت نیوز، ابوالفضل مکرمی فر در نشست تخصصی «بسته بندی و راهکارهای تجاری سازی صنایع دستی» که در موزه بزرگ خراسان برگزار شد، با بیان این مطلب اظهار کرد: هنرمندان صنایع‌دستی و فروشندگان باید در فرآیند تولید و فروش علاوه بر تولید، توزیع و فروش بر بسته‌بندی مناسب نیز تمرکز کنند و برای آثار هنری ارزش بیشتری قائل شوند.
وی افزود: اگر صنایع‌دستی بسته‌بندی مناسب داشته باشد به عنوان سوغات سفر خریداری و استفاده می‌شود.

مدیر کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی خراسان رضوی یادآورشد: گردش مالی زائران و گردشگران در خراسان رضوی حدود ۱۵ هزار میلیارد تومان برآورد می‌شود که بخش زیادی از این مبلغ می‌تواند در بخش سوغات صنایع‌دستی مصرف شود که این مستلزم تجاری سازی و بسته‌بندی مناسب صنایع دستی است.

مکرمی‌فر ادامه داد: با وجود فعالیت چند هزار هنرمند صنایع‌دستی در استان که پروانه فعالیت و اشتغال به کار را از اداره میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی دریافت کرده‌اند، اما در بازار هنر صنایع‌دستی مشهد به چشم نمی‌آید چون بسته‌بندی مناسبی ندارد.

وی به برگزاری استارت‌آپ در زمینه بسته‌بندی اشاره کرد و گفت: سه ایده اصلی که در حوزه بسته‌بندی در استارت‌آپ ارائه شده بود خریداری شد، چرا که خلاء بسته‌بندی در صنایع‌دستی مشهود است.

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی خراسان رضوی خاطرنشان کرد: اگر در سنگ‌های قیمتی بسته‌بندی مناسبی انجام شود این ظرفیت وجود دارد که یا جایگزین زعفران شود یا به موازات آن در حوزه سوغات به فروش رسد.

انتهای پیام//ب