با وحدت و همدلی موجود و تلاش نیرو‌های نظامی و امنیتی و سایر مسوولان، امنیت کامل در خراسان رضوی برقرار است و دشمنان نمی‌توانند اهداف خود را در این استان عملیاتی کنند و این استان همیشه آماده است.

به گزارش خبرگزاری زیارت نیوز، فرمانده انتظامی خراسان رضوی امروز در همایش مدیران پلیس فتا خراسان رضوی گفت:با توجه به داشتن مرز طولانی در کنار افغانستان، امنیت این استان و مشهد به خوبی تامین شده است.
سردار محمدکاظم تقوی افزود: مشهد هدف اول معاندان نظام است و از چهل مرکز فعالیت علیه جمهوری اسلامی ٢٢مرکز در حوادث اخیر بر مشهد و خراسان رضوی متمرکز شده بودند ولی نتوانستند اهداف خود را در این شهر محقق کنند.
وی با اشاره به اینکه سالانه چهار میلیون زائر خارجی و ٣٠میلیون زائر داخلی به مشهد سفر می‌کنند گفت: مولفه‌های امنیتی این استان در بسیاری از استان‌ها وجود ندارد و این استان در این زمینه از شرایط ویژه‌ای برخوردار است.
سردار تقوی با اشاره به افزایش ٤٠درصدی ورود مسافران به مشهد و استان خراسان رضوی از طریق مرزها طی ١٠ماه امسال نسبت به مدت مشابه پارسال ادامه داد: در این مدت سه میلیون و ٨٠٠هزار نفر از طریق مرز وارد استان شده‌اند. 
وی گفت: کار پلیس فتا تخصصی است و نیازمند حمایت بیشتر از سوی مرکز در این زمینه هستیم.
وی ادامه داد: هرچند ابزار از موضوعات مورد توجه برای برقراری امنیت است اما نیروهای پلیس نیز باید جزو باهوش ترین، بصیرترین و باتقواترین عناصر ناجا باشند.
رییس پلیس فتا خراسان رضوی نیز در این همایش گفت: این گردهمایی با هدف آسیب‌شناسی سایبری و تبیین سیاست‌ها و برنامه عملیاتی پلیس فتا برمبنای منویات رهبر معظم انقلاب برپا شده‌ است.
سرهنگ جواد جهانشیری افزود: پلیس فتا از سال۱۳۹۰ کار خود را آغاز کرده و هم اکنون پنج پایگاه پلیس فتا در مشهد فعال است.
وی ادامه داد: در ۱۱شهرستان این استان پایگاه پلیس فتا به صورت مصوب و در ۱۸شهرستان نیز به صورت تدبیری فعالیت می‌کند.
 
انتهای پیام//ب