تولیت آستان قدس رضوی گفت: تاکید مقام معظم رهبری بر جوان‌گرایی صرفا یک شعار نیست که برای دل گرم شدن جوانان مطرح شده باشد بلکه این نکته یک باور اعتقادی بوده که از رهگذر فراز و نشیب‌های ۴۰ ساله انقلاب به دست آمده است.

به گزارش خبرگزاری  زیارت نیوز به نقل از آستان نیوز، حجت‌الاسلام والمسلمین احمد مروی در مراسم تکریم و معارفه قائم مقام تولیت آستان قدس رضوی با تقدیر از خدمات قائم مقام تولیت سابق آستان قدس رضوی گفت: با برداشتن این مسئولیت از دوش فاطمی امین فرصت تمرکز بر روی مسائل اقتصادی آستان قدس رضوی و رقم زدن تحولات جدی در این حوزه برای ایشان فراهم می‌شود.

 

وی افزود: خاکسار هم که مسئولیت قائم مقامی تولیت آستان قدس برعهده ایشان گذاشته شد، چهره‌ای شناخته شده و مدیری شایسته و با اخلاص است که در دوران تصدی مسئولیت معاونت امداد مستضعفان اقدامات ارزشمندی را رقم زدند.

 

تولیت آستان قدس رضوی در ادامه با اشاره به ضرورت فراهم شدن بسترهای لازم برای ورود جوانان به عرصه‌های مدیریتی گفت: براساس تاکید رهبر معظم انقلاب باید زمینه برای کسب تجربه و ورود جوانان انقلابی، حزب اللهی، مومن، توانمند و کارآمد به این عرصه فراهم شود.

 

وی ادامه داد: همه مدیران آستان قدس باید از بین جوانان مومن، انقلابی و کارآمد دو جانشین برای خود انتخاب و معرفی کنند تا ضمن تربیت نسل آینده مدیران در بخش‌های مختلف از ظرفیت نیروی جوان برای پیشبرد بهتر امور استفاده شود.

 

مروی بیان کرد: تاکید مقام معظم رهبری بر جوان‌گرایی صرفا یک شعار نیست که برای دل گرم شدن جوانان مطرح شده باشد بلکه این نکته یک باور اعتقادی بوده که از رهگذر فراز و نشیب‌های ۴۰ ساله انقلاب به دست آمده است.

 

تولیت آستان قدس رضوی در ادامه با بیان اینکه امروز عرصه جنگ با دشمن حوزه اقتصادی است، گفت: همان حضور پررنگ و اثرگذاری که شهدای گرانقدر، رزمندگان با اخلاص و جوانان با انگیزه در دوران دفاع مقدس داشتند، امروز باید در عرصه جنگ اقتصادی ظهور و بروز داشته باشد.

 

وی افزود: اگر چه تجربه‌های متعدد در طول عمر ۴۰ ساله انقلاب اسلامی ثابت کرده که نقشه‌های شوم دشمنان علیه ملت ایران هیچ گاه به ثمر نخواهد رسید اما باید در جهت تبدیل تهدیدهای دشمن به فرصت تلاش کرد.

 

مروی ادامه داد: اگر در سال‌های گذشته تحریم و فشارهای اقتصادی را تجربه نمی‌کردیم، شاید در نتیجه اتکا به توانمندی‌های دیگران، هیچ گاه استعدادهای نهفته در جوانان ایرانی شکوفا نمی‌شد.

 

تولیت آستان قدس رضوی با اشاره به شعار سال و تاکیدات مقام معظم رهبری در بیانیه گام دوم انقلاب، گفت: ما باید خود را پیشگام در تحقق منویات مقام معظم رهبری به ویژه در رونق تولید بدانیم و از هیچ تلاشی در این حوزه دریغ نکنیم.

 

وی سرمایه اصلی آستان قدس رضوی را رضایت زائران بارگاه منور امام رضا(ع) برشمرد و خاطرنشان کرد: جلب رضایت زائران شاخص موفقیت ما در بخش‌های مختلف آستان قدس رضوی است بنابراین در صورتی می توان به عملکرد بخش‌های مختلف نمره قبولی داد که رضایت زائران و در نتیجه رضایت حضرت رضا(ع) جلب شود.

 

تولیت آستان قدس رضوی به روایتی از حضور مقام معظم رهبری در جمع عشایر یاسوج اشاره کرد و گفت: معظم له در جریان سفر به استان کهگیلویه و بویراحمد به صورت میدانی در برخی از چادر سیاه‌های عشایر حضور یافتند و ضمن آشنایی با مشکلات آنان به برخی از وزیران که ایشان را همراهی می‌کردند، تاکید فرمودند باید با حضور در بین مردم، از نزدیک مشکلات آنها را لمس و برای آنها چاره‌اندیشی کرد تا برنامه‌ریزی‌ها مطابق با واقعیت‌ها انجام گیرد و لذا صرفا در تهران به مسائل رسیدگی کردن، نمی‌تواند گره‌گشا باشد و رضایت مردم را به دنبال داشته باشد.

 

وی بر ضرورت بازدید میدانی مدیران از صحن‌ها و رواق‌های حرم مطهر به منظور آشنایی با مشکلات زائران تاکید کرد و گفت: زمانی می‌توانیم برای جلب رضایت زائران برنامه‌ریزی کنیم که از نزدیک مشکلات آنان را رصد کرده باشیم.

 

مروی در بخش دیگری از سخنان خود گفت: از همه خادمان بارگاه منور رضوی به ویژه نیروهای خدماتی که با دهان روزه در ماه مبارک رمضان در جهت خدمت‌رسانی به زائران حرم مطهر امام رضا(ع) از هیچ تلاشی دریغ نکردند تشکر می‌کنم.

 

وی با تقدیر از تلاش‌های صدا و سیما و اصحاب رسانه برای انعکاس ویژه برنامه‌های آستان قدس رضوی در مناسبت‌های مختلف، افزود: اصحاب رسانه، رسانه ملی به‌ویژه شبکه استانی در ماه مبارک رمضان تلاش‌های بسیاری برای بازتاب برنامه‌های حرم مطهر رضوی انجام دادند که جای تقدیر دارد.

 

انتهای پیام// ب