چهارمین همایش تجلیل از واقفان و ناذران آستان قدس رضوی در چهار سال گذشته در تالار قدس کتابخانه مرکزی حرم مطهر رضوی برگزار شد.

به گزارش خبرگزاری زیارت نیوز،تولیت آستان قدس رضوی در این همایش گفت: وقف به این آستان هدیه ایتجلیل از واقفان و نذرکنندگان آستان قدس رضوی است که به امام رضا(ع) اهدا می‌شود و این امام هدیه واقفان را پذیرفته و قبول کرده است که باعث برکت و خیر در زندگی خواهد شد.

حجت الاسلام والمسلمین احمد مروی افزود: در آستان قدس برنامه داریم همچون تولیت های پیشین با تمام توان از نیت واقفان در وقف نامه ها حفاظت و صیانت کنیم و حتی یک ریال از موقوفات را غیر نیت واقف خرج نکنیم ‌و به دقت مراعات می‌کنیم و این وظیفه شرعی ما است.

وی گفت: امسال بیش از ۷۰ میلیارد تومان اعتبار از وقف عام در مناطق سیل زده برای ایجاد اشتغال اختصاص پیدا کرد که تا کنون بیش از ۳۰ میلیارد هزینه شد. در این مراسم از ۱۱۰ ‌واقف تجلیل به عمل آمد و خانواده آقای سلطانی از اصفهان چندین زمین ، ملک و کارخانه سنگ به ارزش بیش از ۱۰۰ میلیارد تومان را به صورت وقف به آستان قدس رضوی اهدا کردند.

مدیر موقوفات آستان قدس رضوی در حاشیه چهارمین همایش تجلیل از واقفان و ناذران آستان قدس رضوی ابراز کرد در این مراسم حدود ۴۰۰ واقف، ناذر و خیر آستان قدس رضوی در چهار سال اخیر از استان های مختلف کشور مانند سیستان و بلوچستان، یزد، کرمان، خوزستان و خراسان رضوی حضور بهم رساندند. غلامرضا پرنده به حضور پررنگ بانوان در همایش تجلیل از واقفان و ناذران آستان قدس رضوی اشاره کرد و افزود: حدود ۱۸۰ واقف، ۴۰ ناذر بزرگ و عمده، ۱۲۰ نفر از واقفان کتاب های خطی و نفایس به کتابخانه مرکزی آستان قدس رضوی و حدود ۱۲ خیر همکار با آستان قدس رضوی به این مراسم دعوت شدند.

میهمانان حاضر در چهارمین همایش تجلیل از واقفان و ناذران آستان قدس رضوی صبح امروز از نمایشگاه وقف حیات جاودانه در مرکز نمایشگاه ها و همایش های آستان قدس رضوی در جوار مطهر حرم رضوی بازدید کردند.