مدیر کل اجتماعی سازمان اوقاف و امور خیریه گفت: این اداره کل در طول سال ۷ طرح اجتماعی را با همکاری استان ها از محل عواید موقوفات مرتبط اجرا می کند، که شامل طرح دستهای مهربانی، طرح مهر تحصیلی، طرح مهر تندرستی، طرح پیوند آسمانی، طرح شمیم حسینی، طرح زائران حسینی و طرح زائران حرم رضوی است.

به گزارش خبرگزاری زیارت نیوز،معممی مقدم با بیان اینکه هفتمین دوره طرح زائران حرم رضوی در دو مرحله از ۲۷ تا ۳۰ آبان و ۴ تا ۷ آذر ماه اجرا شد؛ اظهار داشت: در سامانه جامع موقوفات ۷۳۰ نیت برای کمک به زوار امام رضا(ع) وجود دارد که ۳۲۱ موقوفه دارای درآمد این مهم را تحت پوشش قرار می دهد.

وی با اشاره به اینکه افرادی که در قالب این طرح به مشهد الرضا(ع) مشرف می شوند، افراد زائر اولی و یا افرادی هستند که در ۱۵ سال اخیر توفیق و امکان زیارت برایشان فراهم نشده است، افزود: اوقاف تلاش کرده است در این مرحله خدام ثابت و افتخاری مساجد و خدام ثابت بقاع متبرکه نیز به مشهد مقدس مشرف شوند؛ همچنین دانشجویان دانشگاه های علوم قرآنی نیز جزو گروه های هدف برای زیارت امام هشتم(ع) هستند.

مدیر کل اجتماعی سازمان اوقاف و امور خیریه با بیان اینکه در مرحله اول و دوم هفتمین دوره اجرای طرح در مجموع ۷۲۳ زائر به مشهد مقدس مشرف شدند؛ افزود: از سال ۹۲ تاکنون .هشت هزار و ۹۰۰ زائر اولی در قالب طرح زائران حرم رضوی به مشهد مقدس مشرف شده اند

وی با اشاره با کارهای صورت گرفته برای تشرف این زائران به مشهد؛ اظهار داشت: به منظور شفاف سازی و اطلاع رسانی نیت واقفین تجمع و حضور مدعوین هر استان در یکی از بقاع استان همراه با مراسم بدرقه و چاوش خوانی انجام می شود با این اقدام برای افرادی که برخوردار هستند، فرهنگ سازی صورت می گیرد تا در زمینه طرح زائران رضوی وقف انجام دهند.

معممی مقدم بیان کرد: امسال برای اولین بار روحانی با تجربه نیز با کاروان زائران رضوی اعزام شد، تا زائرین با شور و معرفت به مشهد مشرف و با عقاید محکم تری به شهر خود بازگردند.

وی حضور زائران در دارالهدایه و بهره مندی از وعظ و خطابه، حضور و بازدید از نمایشگاه حکایت دل از ویژه برنامه های آستان قدس رضوی، برگزاری ‌مسابقه کتابخوانی، میز پاسخگویی به سوالات شرعی، اهدا عکس یادگاری در قالب شاسی، اهدا سوغات مشهد، تهیه مستند تلویزیونی از دیگر برنامه های در نظر گرفته شده در طرح زائران رضوی عنوان کرد.

مدیر کل اجتماعی سازمان اوقاف و امور خیریه، با تقدیر از سردار امیری، مدیر مجتمع فرهنگی امامت گفت: اختلاف تعداد زائرین برخی از استان ها بسیار زیاد است و امیدواریم بتوانیم این اختلاف در تعداد را کم کنیم و توسعه متوازن بین همه حوزه های اجتماعی در کشور داشته باشیم.

انتهای پیام//ب