مدیرکل تبلیغات اسلامی خراسان رضوی گفت: تشکل‌های دینی مردمی باید مروجّان الگوی اسلامی ایرانی پیشرفت در سطح جامعه باشند.

به گزارش خبرگزاری زیارت نیوز، حجت‌الاسلام هادی صاحبقرانی در آئین تودیع و معارفه رئیس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان مه ولات در جمع فعالان فرهنگی و اجتماعی این شهرستان اظهار کرد: اعتقاد راسخ داریم که مبلّغ انقلابی باید به دنبال تحقق فرامین و مطالبات امام جامعه در صحنه اجتماع باشد.

 

مدیرکل تبلیغات اسلامی خراسان رضوی افزود: امام محله باید پرچمدار تحقق بیانیه گام دوم انقلاب باشد لذا باید دوشادوش دهیار و شورا و مسئولان و با مشارکت مردم جامعه را مدیریت کند و امروز باید با موضوع مسجد مسائل را حل کرد.

 

حجت‌الاسلام صاحبقرانی ادامه داد: اگر قرار است در برابر نفوذ جریان تمدنی غرب، در مباحث مرتبط بازخوانی داشته باشیم باید ناظر به بیانیه گام دوم و به‌ویژه در سبک زندگی ورود جدی داشته باشیم و سازمان تبلیغات اسلامی و تشکل‌های دینی مردمی باید از مروجّان الگوی اسلامی ایرانی پیشرفت باشند.

 

وی گفت: اسلام یک دین تک بعدی نیست بلکه در آیات و روایات نسبت به مسائل اجتماعی، اقتصادی، سیاسی و مذهبی دستورالعمل و راهکارهای عملی ارائه شده است.

 

مدیرکل تبلیغات اسلامی خراسان رضوی تصریح کرد: اگر مردم ما چیزی را اراده کنند به دنبال تحقق آن می‌روند و دشمن این موضوع را فهمیده است لذا به دنبال تضعیف اراده‌های مردمی است و ما در این جنگ تمام عیار فرهنگی اقتصادی باید برای تقویت اراده‌های مردمی، مانند دفاع مقدس وارد میدان بشویم.

 

حجت‌الاسلام صاحبقرانی گفت: بهترین مدل که از ابتدای انقلاب به دنبال تحقق آن بوده‌ایم، اداره جامعه توسط مردم است و این مهم با موضوع مسجد و امام محله و فعالان مسجدی قابل تحقق است.

 

وی افزود: پیامبر اسلام به وسیله مسجد جامعه را راهبری می‌کردند، لذا مسجد فعال، یک پایگاه فرهنگی اجتماعی برای پاسخ به نیازهای مردم جامعه است و امروز دشمن از مساجد، هیئت و مداحی هراس دارد که با انقلابی گری بدنبال حل مسائل و مشکلات جامعه است و از دل آن قیام و مجاهد به پا می‌خیزد.

 

انتهای پیام// ب