مدیرکل راه آهن خراسان گفت: در ۹ ماه امسال ۱۱ میلیون و ۴۱۵ هزار و ۲۹۲ زائر و مسافر توسط راه آهن خراسان جا به‌جا شده‌اند که این تعداد نسبت به مدت مشابه سال قبل چهار درصد افزایش داشته و موجب شده است این اداره کل در میان سایر مناطق راه آهن در شبکه ریلی کشور بار دیگر رتبه نخست جا به‌جایی مسافر برون شهری را کسب کند.

به گزارش خبرگزاری زیارت نیوز، مصطفی نصیری ورگ در باره تاثیرگذاری افزایش قیمت بنزین بر تقاضای سفرهای ریلی اظهار نظر نکرد و افزود: با بهبود کیفیت خدمات ارائه شده در شبکه حمل و نقل ریلی، تقاضای سفر از طریق قطار در مسیرهای منتهی به مشهد افزایش یافته است.

وی ادامه داد: از جمله عوامل افزایش استقبال از سفر با راه آهن در مسیرهای ریلی منتهی به مشهد می‌توان به کاهش تاخیر قطارها اشاره کرد.   

وی گفت: در مدت یاد شده ۲۲ هزار و ۵۱۶ رام قطار مسافربری از ۳۰ شهر و مرکز استان در مسیر ریلی خراسان رضوی تردد کرده‌اند که در این مسیر حمل خودرو نیز از مشهد به تهران، بندرعباس، شیراز، کرمان، تبریز و اهواز انجام شده است.

مدیر کل راه آهن خراسان افزود: در حال حاضر شمار ایستگاه‌های اداره کل راه آهن خراسان ۲۳ ایستگاه است و روزانه به طور متوسط  ۸۸ رام قطار مسافربری در مسیر ۳۱ شهر و مرکز استان و ۱۰ رام قطار باری به مقاصد تجاری مختلف به صورت رفت و برگشت حرکت می‌کند.  

وی ادامه داد: تراکم ریل در خراسان رضوی نسبت به مساحت آن ۲ برابر میانگین کشور است و به خاطر وجود بارگاه منور رضوی بیش از ۴۰ درصد قطارهای مسافربری ایران به مشهد رفت و آمد دارند.

انتهای پیام//ب