معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری خراسان رضوی با تاکید بر رفع کاستی های موجود در حاشیه شهر مشهد گفت: توسعه مناطق کم برخودار اولویت اول اقتصاد مقاومتی است.

به گزارش خبرگزاری زیارت نیوز، حسن جعفری با اشاره به حضور سالانه ۳۰ میلیون‌ زائر داخلی و ۶ میلیون نفر زائر خارجی در مشهد، اظهار کرد: این مسئله باعث ایجاد حجم قابل توجهی تردد به استان می شود که هم ‌می‌تواند از لحاظ اقتصادی خوب باشد و هم ‌اگر نکات لازم رعایت نشود امکان دارد مشکلات فرهنگی برای استان ایجاد کند.

جعفری اولویت اول اقتصاد مقاومتی را توسعه مناطق کم‌برخوردار دانست و گفت: در حاشیه مشهد ۱میلیون و ۲۰۰ هزار نفر حاشیه نشین زندگی می کنند که با معضلات زیادی از جمله در حوزه های دینی و اقتصادی دست و پنجه نرم می کنند لذا باید برای رفع این مشکلات اقدام شود.

وی ضمن بیان اینکه اولویت دوم مدل مثلث توسعه اقتصادی فرهنگی مهاجرت معکوس است، ادامه داد: علاوه بر اقداماتی که در حاشیه مشهد به منظور جلوگیری از حاشیه نشینی توسط دستگاه های ذی ربط صورت می گیرد باید شرایطی فراهم کنیم که ساکنان این مناطق به مبدا خود برگردند.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری خراسان رضوی به ذکر دلایل ساماندهی حاشیه مشهد پرداخت و ضمن تشکر از زحمات همه دستگاه های متولی، بیان کرد: رهبری هم هر وقت به مشهد می آیند بر روی ساماندهی حاشیه مشهد تاکید می نمایند.