رئیس شورای شهر مشهد گفت: برنامه‌های فاخر فرهنگی یک نیاز است و باید در شهر مشهد مقدمات برگزاری آن فراهم شود.

به گزارش خبرگزاری زیارت نیوز، محمدرضا حیدری با بیان اینکه «در توسعه شهر مشهد پیشرفت خوبی داشته‌ایم، اما تا رسیدن به نقطه آرمانی فاصله داریم»، اظهار کرد: باید این باور را در خود به وجود بیاوریم که همه برای خدمت‌رسانی به مردم، زائران علی‌بن‌موسی‌الرضا و گردشگران مشهد آمده‌اند.

رئیس شورای اسلامی مشهد اظهار کرد: برنامه‌های فاخر فرهنگی یک نیاز است و باید در شهر مشهد مقدمات برگزاری آن فراهم شود. به نظر من اگر نهادها و دستگاه‌های ذی‌ربط در کنار هم قرار بگیرند، تدابیر لازم را بیندیشند و دغدغه‌های عالمان دینی را برطرف کنند، برگزاری این برنامه‌ها در مشهد قابل انجام است. 

حیدری افزود: این کار نیاز به تعامل و گفت‌وگو دارد که ما این تعامل را قبلاً شروع کرده‌ایم و امیدواریم نتیجه خوبی بدهد. از توافقات اولیه‌ای که صورت گرفته بود، محل برپایی این قبیل برنامه‌های فاخر فرهنگی بود؛ مثلاً توس یا آرامگاه فردوسی که جنس فضایشان فرهنگی است. امیدواریم بتوانیم این برنامه‌ها را با همه ملاحظات، شرایط و دغدغه‌ها برگزار کنیم. 

وی خاطرنشان کرد: نیت و عمل همه کسانی که در بخش‌های فرهنگی کار می‌کنند، جز توسعه فرهنگ شهر نیت دیگری ندارند. آن‌چه من در فضای گفت‌و‌گویی که صورت گرفته می‌بینم؛ مدیران عالی استان، مجموعه دستگاه‌های قضایی و امنیتی همه به این نتیجه رسیده‌اند که سازوکاری برای برگزاری این برنامه‌های فاخر فرهنگی باید پیدا کنند. مهم‌ترین راهکار این موضوع این است که همه در کنار هم قرار بگیرند و تلاش کنند که استانداردها و ملاحظات شهر مذهبی را رعایت کنند. باید امیدوار باشیم این موضوع در آینده تحقق پیدا کند.