معاون علمی آستان قدس رضوی گفت: جشنواره جایزه جهانی گوهرشاد به تبلیغ الگوی صحیح از زن مسلمان می‌پردازد.

به گزارش خبرگزاری زیارت نیوز، محمد مهدی نژاد نوری اظهار کرد: در دنیا آیین‌ها و مراسم و رخدادهایی برای انتخاب زن وجود دارد که در واقع به سمت این حرکت می‌کنند تا زنان را به سمت اهداف خود سوق دهند، اما جای خالی معرفی بانوان مسلمان به جهانیان احساس می‌شد که با برگزاری جایزه جهانی گوهرشاد، این شرایط نیز فراهم آمده است.

وی افزود: زن از نگاه اسلام باید به عنوان دختر، مادر و همسر نقش خود را به خوبی در جامعه و خانواده ایفا کند و زنان در خانواده نقش مهمی بر عهده دارند. حضور در عرصه اجتماعی و دفاع از ارزش‌های اسلامی و انقلابی تعریف دیگر زن از نگاه اسلام است.

معاون علمی آستان قدس رضوی ادامه داد: یکی از دستاوردهای این جشنواره معرفی تعداد کثیری از بانوان فرهیخته و بزرگ در سراسر کشور و جهان است و ۱۷۰ رزومه به دبیرخانه این جشنواره ارسال شده است که از بین این افراد تعداد ۸ بانوی نیکوکار به عنوان برگزیده انتخاب شده‌اند.

وی گفت: امروزه در دنیای غرب به زن نگاه ابزاری می‌شود و زن را به عنوان کالا می‌شناسند، در غرب زنان را موجودی فرودست تلقی می‌کنند و عرضه‌ای برای حضور در جامعه ندارند.

مهدی‌نژاد نوری تاکید کرد: جایزه جهانی گوهرشاد که چهارمین دوره آن را پشت سر می‌گذاریم، به ابتکار آستان قدس رضوی کلید خورد و اهداف مشخصی را دنبال می‌کند و در ۳ دوره گذشته این جشنواره ۲۴ بانوی فرهیخته داخلی و خارجی معرفی شدند.

معاون علمی آستان قدس رضوی ادامه داد: در صورت فراهم شدن شرایط لازم در نظر داریم جایزه جوان را نیز توسط این معاونت راه‌اندازی کنیم. این برنامه با هدف معرفی جوانان نیکوکار برگزار می‌شود تا انگیزه‌ای برای نسل جوان امروزی برای انتخاب الگو باشد.

انتهای پیام//ب