رمضان فرصتی برای بندگی، فرصتی که امروز نوجوانان قمی اولین سال از زندگی بندگی خود را در این ایام آغاز و دنیای تکلیف و بندگی را جشن گرفتند.

به گزارش خبرگزاری زیارت نیوز به نقل از پایگاه خبری آستان مقدس حضرت معصومه سلام‌الله علیها، جشن روزه اولی‌ها با حضور نوجوانان پسر استان قم که برای نخستین سال، گرفتن روزه بر آن‌ها واجب شده بود در شبستان حضرت زهرا سلام‌الله علیها حرم مطهر برگزار شد.

 

حجت‌الاسلام احمدی، معاون فرهنگی حرم مطهر طی سخنانی کوتاه عهدنامه بندگی این آیین را راه روشن زندگی ایمانی نوجوانان توصیف کرد و گفت: قرائت چنین عهدنامه‌ای در سالروز میلاد امام حسن علیه‌السلام و در کنار مضجع شریف حضرت معصومه سلام‌الله علیها راه مستقیم و موفقیت‌های ایمانی نوجوانان را تضمین خواهد کرد.

 

همچنین حجت‌الاسلام حبیب رضا ارزانی، دبیر ستاد کانون‌های فرهنگی هنری مساجد که در این محفل حضور داشت طی سخنانی کوتاه نوجوانان حاضر در محفل را دعوت به غنیمت شمردن ایام نوجوانی و جوانی کرد و گفت: عهدنامه بندگی در حقیقت باب ورود به دنیای تکلیف و مسئولیت‌پذیری است.

گفتنی است؛ نوجوانان حاضر در این آیین سجده شکر بندگی بجا آورده و طی مراسمی عهدنامه بندگی خود را به‌صورت جمعی قرائت کردند.

 

انتهای پیام// ب