جمعی از علمای اهل سنت موسسات و مراکز دینی و مذهبی کشور انگلستان به حرم مطهر رضوی مشرف شدند.

به گزارش خبرگزاری زیارت نیوز به نقل از آستان نیوز، مسئول این گروه در حاشیه بازدید از اماکن متبرکه حرم مطهر رضوی اظهار داشت: ۱۶ نفر از علمای اهل سنت و روسای مدارس دینی، موسسات مذهبی و مراکز فرهنگی و دینی به دعوت مرکز اسلامی کشور انگلستان به حرم مطهر رضوی مشرف شدند و از اماکن متبرکه بازدید کردند.

 

حجت‌الاسلام نجم با اشاره به اهداف حضور این زائران اظهار کرد: این سفرهای معنوی با هدف تقریب و همگرایی مذاهب اسلامی و تأکید بر عناصر مشترک نظیر اصول دین، کتاب و سنت، ‌اهل بیت(ع) صورت می‌گیرد.

 

وی با بیان اینکه این سفر پنجمین حضور علمای اهل سنت و تشیع مراکز اسلامی کشور انگلستان به مشهد مقدس است بیان کرد: خوشبختانه تاکنون این سفرها با استقبال خوب زائران اهل سنت روبه‌رو بوده و آن را توفیقی بزرگ می‌دانستند و تمایل داشتند تا سفرهای بعدی به همراه خانواده به محضر حضرت رضا(ع) مشرف شوند.

 

نجم گفت: بسیاری از این افراد وقتی به زیارت مشرف شدند بسیار گریه کردند و آرزو داشتند تا دوباره این سفر معنوی برای آنان تکرار شود.

 

رئیس سازمان علمای اهل سنت بریتانیا نیز اظهار کرد: سومین باری است که به زیارت حضرت رضا(ع) مشرف می‌شوم. ۳۲ سال از سفر قبلی من می‌گذرد و بعد از این ایام امروز شاهد تغییرات زیادی در حرم مطهر بودم که زبان از گفتن این همه شکوه عاجز است.

 

سید احمد حسین شاه تِرمزی افزود: بدون شک بعد از مکه مکرمه حرم مطهر را به لحاظ وسعت و ازدحام جمعیت دومین مکان مقدس دیدم که قابل مقایسه با سایر اماکن مذهبی نیست و گسترش و پیشرفت آن قابل ستایش است.

 

وی اضافه کرد: از خداوند متعال برای رهبر معظم انقلاب و متولی حرم مطهر رضوی صحت و سلامتی و برای تمامی خادمان و خدمتگزاران آن توفیق عظیم مسئلت دارم.

 

این گروه به همکاری مدیریت امور زائران غیرایرانی آستان قدس رضوی صورت گرفت و این زائران پس از زیارت و بازدید از موزه‌های آستان قدس رضوی و کتابخانه مرکزی میهمان خوان پربرکت حضرت رضا(ع) شدند.

انتهای پیام// ب