واحد پذیرش خادمان افتخاری آستان علوی از مشارکت 26 هزار خادم افتخاری در خدمات ارائه‌شده به زائران حرم مطهر در سال 2018 خبر داد.

به گزارش سرویس بین‌الملل زیارت نیوز، واحد پذیرش خادمان افتخاری در حرم مطهر علوی اعلام کرد : طی سال ۲۰۱۸ بیش از ۲۵ هزار خادم افتخاری از نهادهای مردمی و موکب‌های متعدد با خادمان آستان علوی همکاری کرده و در ایام مختلف به‌ویژه اربعین حسینی به زائران آستان علوی خدمت‌رسانی کردند.

احمد الزوركانى مسئول شعبه خادمان افتخارى در اين رابطه گفت: طی سال ۲۰۱۸ ، ۲۶ هزار و ۳۴۶ خادم افتخاری در بخش‌های مختلف آستان در ایام اربعین حسینی، عید فطر، عید قربان و عید غدیر با خادمان حرم مطهر همکاری کردند.

وی افزود: حضور خادمان افتخاری تنها شامل حرم مطهر نبوده و در سایر پروژه‌ها، برنامه‌های خدماتی و خیریه‌ای که آستان علوی به اجرا می‌گذارد این خادمان داوطلبانه با آستان همکاری می‌کنند.

مسئول شعبه خادمان افتخارى در ادامه تصریح کرد: آستان علوی خدمات خیریه مختلفی از قبیل ترمیم مدارس قدیمی، خانه سالمندان، ایتام، بیمارستان‌ها و همچنین کلاس‌های تقویتی برای دانش آموزان را به اجرا می‌گذارد و در تمامی این برنامه‌ها خادمان افتخاری حضور دارند و نقش اساسی دارند.