رییس سازمان حج و زیارت کشور گفت: بیشترین بهره از ثواب زیارت ائمه معصومین(ع) نصیب کسانی می‌شود که بتوانند شور زیارت را با شعور عرفان درآمیزند.

به گزارش خبرگزاری زیارت نیوز،علیرضا رشیدیان در آیین تکریم خادمین زائرین پیاده امام رضا(ع) و نهادهای همکار در حج و زیارت مشهد با اشاره به این آیه از سوره مبارکه نحل که “هرکس عمل صالح انجام دهد در حالی که مؤمن است خواه مرد باشد یا زن، به او حیات پاکیزه می‌بخشیم و پاداش آنها را به بهترین اعمالی که انجام دادند خواهیم داد” گفت: باید خدمت به زائران معصومین(ع) به خصوص خدمت به زائران امام مهربانی حضرت رضا(ع) را مصداق عمل صالح و آن را توفیق و نعمتی بسیار بزرگ برای خادمان ائمه اطهار(ع) برشمرد.

وی افزود: خدمت به زائران، احیای ارزش‌های اسلام و معارف امامان معصوم(ع) است بنابر این باید بتوانیم با کلام نورانی ائمه(ع) نسبتی پیدا کنیم.

رییس سازمان حج و زیارت کشور با تاکید بر اینکه باید قدردان خدمت به زائران باشیم، بیان کرد: وقتی خدمت کامل می‌شود که کلام، منش و رفتار ائمه(ع) در وجود او اثر بگذارد.

رشیدیان ادامه داد: هدف‌گذاری و رسیدن به هدف در کارها بسیار مهم است و مهمترین هدف در زیارت، خدمت به زائر و نیز رسیدن به عرفان و شناخت بیشتر معارف اسلام و اهل بیت(ع) است. بنابراین بیشترین بهره از ثواب زیارت ائمه معصومین(ع) نصیب کسانی می شود که بتوانند شور زیارت را با شعور عرفان درآمیزند و “عارفاً بحقه” باشند.

وی گفت: امیدوارم که خدمت‌گزاری به زائران به عرفان و شناخت بیشتر از معارف اسلام و اهل بیت(ع) بینجامد تا بتوانیم تکالیف خودمان را نسبت به اسلام، انقلاب و نظام به نحو احسن انجام دهیم.

انتهای پیام//ب