استاد سطوح عالی حوزه علمیه با بیان اینکه در روایتی آمده حضرت رضا(ع) کل اموال خود را بین مردم تقسیم کرد ما شیعیان باید شباهت به حضرت رضا(ع) داشته باشیم، گفت: خدمت به محرومین توسط خادمان امام رضا(ع) تاثیر دوچندانی دارد.

به گزارش خبرگزاری زیارت نیوز، آیت‌الله سید حسن مرتضوی در مراسم افتتاح طرح «ردای خدمت» که در منزل وی برگزار شد، گفت: امید است به برکت ولادت حضرت رضا(ع) مشکلات مردم حل شود.

استاد سطوح عالی حوزه‌های علمیه با بیان روایتی از امام رضا(ع)، خاطرنشان کرد: حضرت فرمودند، روزی حضرت موسی(ع) از پروردگار سوال کرد از کجا بفهمیم کارهایمان مورد رضایت خدا است؟ در رابطه با این سوال در روایات جواب‌هایی داده شده، اما در روایتی وحی می‌شود، ای موسی به خودت مراجعه کن، اگر مساکین و فقرا را دوست داری با بغض به جبارین می‌نگری، یعنی من از بنده‌ام راضی‌ام.

وی افزود: در بعضی روایات نقل شده خدمت به مردم خدمت در راه خدا است، دوم اینکه با این خدمت‌ها خانواده‌ها، مردم و فقرا خوشحال می‌شوند و این سرور فقرا به این معنا است که افراد مورد لطف قرار گرفته‌اند.

آیت‌الله مرتضوی همه شیعیان خادم را امامان معصوم دانست و اظهار کرد: اگر توجه داشته باشید از شما هر چه انجام بگیرد کم است، خوشحال باشید این کار را انجام می‌دهید، اگر بیشتر خدمت کنید، بهتر است.

استاد سطوح عالی حوزه علمیه بیان کرد: در روایتی آمده حضرت رضا(ع) کل اموال خود را تقسیم به مردم کردند، ما شیعیان باید شباهت به حضرت رضا(ع) داشته باشیم، بر این اساس امیدوارم همه عزیزان و دوستان آن چه تمکن دارند در خدمت‌رسانی به زوار کوتاهی نکنند، بدانید خدمات شما هرچه بیشتر باشد بیشتر موجب خوشحالی و سرور مردم می‌شود.

انتهای پیام//ب