مدیرکل اوقاف و امور خیریه خراسان رضوی، گفت: طی ۷ روز به ۱۴۲ هزار و ۷۴ زائر اربعین حسینی در موکب امام رضا(ع) اوقاف خراسان رضوی در کربلا خدمت‌رسانی شد.

به گزارش خبرگزاری زیارت نیوز، حجت الاسلام و المسلمین احمدزاده، بیان کرد: از ابتدای برپایی موکب امام رضا(ع) تاکنون به بیش از ۱۴۲ هزار و ۷۴ زائر اربعین خدمت رسانی شد.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه خراسان رضوی، افزود: در موکب امام رضا(ع)، خدماتی شامل اطعام، اسکان، پخت و توزیع نان گرم، خدمات پزشکی و دارویی به زائران اربعین ارائه شد.
احمد زاده، تصریح کرد: در کنار این خدمات برنامه های فرهنگی شامل اقامه نماز جماعت، قرائت دعا، سخنرانی، عزاداری، پاسخگویی به مسائل شرعی به همراه برپایی حلقه های معرفت در محل موکب امام رضا(ع) ویژه زائران اجرا شد.
وی در ادامه گفت: در این بازه زمانی پذیرایی از ۵۵ هزار و ۸۰۰ نفر و اسکان ۷ هزار و ۴۷۶ نفر انجام شد و هزار و ۶۰۳ نفر نیز از خدمات دارو و درمانی این موکب بهره‌مند شدند.
حجت الاسلام احمد زاده، اظهار کرد: با استقرار نانوایی در موکب امام رضا (ع) در کربلا، ۵۲ هزار و ۱۵۰ قرص نان صلواتی پخت و بین زائران و سایر موکب ها توزیع شد.
وی در پایان گفت: موکب امام رضا(ع) در کربلای معلی از تاریخ ۲۱ تا ۲۷ مهرماه به زائران اربعین حسینی خدمت رسانی کرد.
گفتنی است، هزینه های موکب از محل خیرین و موقوفات مرتبط تامین شد. 
 
انتهای پیام//ب