خراسان رضوی سومین استان پرمتقاضی کشور برای شرکت سوگواران حضرت اباعبدالله‌الحسین(ع) در قالب پیاده روی عظیم اربعین حسینی امسال در عراق است.

به گزارش خبرگزاری زیارت نیوز، معاون هماهنگی امور زائران استانداری خراسان رضوی گفت: تاکنون ۳۸۸ هزار متقاضی در کشور برای شرکت در پیاده روی اربعین حسینی در ‘سامانه سماح’ سازمان حج و زیارت ثبت نام کرده اند که از این تعداد ۳۴ هزار نفر مربوط به استان خراسان رضوی هستند.

محمدصادق براتی افزود: استان تهران با ۶۱ هزار نفر و استان خوزستان با ۴۴ هزار نفر ثبت نام کننده رتبه های اول و دوم کشور در این زمینه را کسب کرده اند.

وی ادامه داد: تاکنون برپایی ۶۵ موکب در کشور عراق از سوی این استان برای پذیرایی زائران حسینی در راهپیمایی بزرگ اربعین قطعی شده است.

معاون استاندار خراسان رضوی گفت: پیش بینی می کنیم ۱۰۰ هزار متقاضی شرکت در پیاده روی اربعین امسال از استان خراسان رضوی در سامانه سماح ثبت نام کنند که تدابیر لازم برای میزبانی و پذیرایی از این تعداد اندیشیده شده است.

وی افزود: سهمیه تعیین شده امسال از سوی ستاد اربعین برای استان خراسان رضوی ۹۷ هزار و ۸۰۰ تغذیه روزانه و ۹۲ هزار و ۶۵۰ اسکان می باشد که در برنامه ریزی های انجام شده در هر دو بخش مقدمات میزبانی و پذیرایی از بیش از ۱۰۰ هزار نفر فراهم شده است.

زائران متقاضی برای تشرف پیاده به کربلا و زیارت بارگاه مطهر حضرت امام حسین (ع) در روز اربعین در سامانه سماح ثبت نام و ساماندهی می شوند.

انتهای پیام//ب