مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی گفت: خراسان مهد شعر و ادب فارسی است و شاعران بزرگ ایران زمین همچون فردوسی در این دیار زیسته اند.

به گزارش خبرگزاری زیارت نیوز، جعفر مروارید به مناسبت روز شعر و ادب فارسی افزود: خراسان سرزمینی پرآوازه در عرصه علم و ادب و فرهنگ ایران زمین و خاستگاه فردوسی و یاران خراسانی رهبر معظم انقلاب است که ستارگان فرهنگ این مرز پرگهر هستند.

وی اظهار داشت: نفوذ معنوی کلام شاعران بزرگ این سرزمین کهن در جای جای سرزمین پهناور ایران مشهود است و آوازه شهرت آنان از فراسوی مرزهای ایران به سرزمین‌ های دیگر رسیده است.

وی گفت: شاعران خراسانی در تمام سبک های شعر به ویژه شعرهای آیینی صاحب نام هستند و شب های شعر در استان خراسان رضوی همواره پرشور برگزار شده است.

مروارید افزود: هم اکنون بیش از یکهزار شاعر آیینی در خراسان رضوی در عرصه شعر و ادب فارسی صاحب نام هستند و ۷۰۰ شاعر نیز در سبک های مختلف شعر زیر پوشش بیمه وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی قرار دارند.

وی اظهار داشت: هر هفته ۷۰ شب شعر در شهرستان های این استان و ۵۰ شب شعر در مشهد برگزار می شود و خراسان رضوی با برخورداری از ۱۶۴ انجمن ادبی، سرآمد استان های دیگر کشور در این حوزه است.

وی با اشاره به ویژه برنامه های این استان در روز شعر و ادب فارسی گفت: بازدید از مقبره الشعرا با حضور شاعرانی استان، قدردانی از شاعران آیینی، نمایش فیلم برای شاعران و خانواده های آنان، برگزاری شب شعر «چکامه های عاشورایی» همراه با قدردانی از استاد جواد غفورزاده شفق از جمله این برنامه هاست.

انتهای پیام//ب