معاون اماکن متبرکه و امور زائران آستان قدس رضوی گفت: دریافت غذای متبرک رضوی با ثبت کد ملی میسر است.

به گزارش خبرگزاری زیارت نیوز، سید خلیل منبتی با اعلام این خبر اظهارکرد: این امکان مختص زائران بارگاه منور امام رضا(ع) در سفر به مشهد است تا با ارسال کد ملی خود و همراهانشان به سامانه رضوان امکان بهره‌مندی از غذای متبرک برایشان فراهم شود.

وی برخورداری از این امکان را منوط به نصب نرم‌افزار رضوان ذکر و بیان کرد: زائران باید با مراجعه به سایت مهمانسرای حضرت مراجعه، نرم‌افزار را نصب و شماره تلفن همراه خود را وارد کرده و در فهرست قرعه‌کشی روزانه حرم مطهر قرار گیرند.

معاون اماکن متبرکه و امور زائران آستان قدس رضوی در ادامه عنوان کرد: در این شیوه زائران باید هنگامی‌که وارد حرم مطهر امام رضا(ع) می‌شوند موقعیت مکانی گوشی همراه خود و اجازه دسترسی به نرم‌افزار رضوان را فعال کنند تا در صورت انتخاب شدن، امکان بهره‌مندی از سفره اطعام رضوی برای خود و همراهانشان فراهم ‌شود.

وی افزود: زائران پس از دریافت پیامک مربوطه باید به صفحه ‘غذای متبرک حضرتی’ در نرم‌افزار رضوان مراجعه کرده و پس از واردکردن کد ملی و تاریخ تولد خود و حداکثر چهار نفر از همراهان، تاریخ موردنظر خود را انتخاب کنند.

منبتی تصریح کرد: سامانه رضوان فرصتی برای توزیع عادلانه غذای متبرک رضوی بین زائران ایجاد می‌کند و هر زائر می‌تواند با ثبت کد ملی خود در سامانه رضوان دست‌کم یک‌بار میهمان سفره میهمان سرای حضرت شود.

وی ادامه داد: علاوه بر آن توزیع دعوت‌نامه میهمان سرای حضرت امام رضا(ع) هرروز برای زائران خارجی، اعضای بنیاد شهید و امور ایثارگران و کسانی که نذورات خود را به حرم مطهر رضوی ارائه می‌دهند به‌صورت جداگانه انجام می‌شود.

معاون اماکن متبرکه و امور زائران آستان قدس رضوی خاطرنشان کرد: روزانه افزون بر چهار هزار دعوت‌نامه میهمان سرای امام هشتم(ع) برای صبحانه به دانش‌آموزانی که در مراسم فرهنگی ازجمله جشن تکلیف حضور می‌یابند تعلق می‌گیرد.

وی افزود: درمجموع روزانه ۱۶ هزار دعوت‌نامه غذای متبرک رضوی در سه وعده صبحانه، ناهار و شام از طریق معاونت اماکن متبرکه و امور زائران آستان قدس رضوی توزیع می‌شود.