عضو هیات مدیره شرکت فرودگاه‌ها و ناوبری هوایی ایران در خصوص فرودگاه قم، گفت: تمهیداتی به‌منظور تکمیل این فرودگاه اندیشیده شده و در صورت تخصیص بودجه به‌این پروژه، این پروژه تا سال 1400 به‌سرانجام می‌رسد.

به گزارش خبرگزاری زیارت نیوز، سعید اکبری  در حاشیه افتتاح سه پروژه در فرودگاه بین‌المللی شهید هاشمی نژاد در جمع خبرنگاران در خصوص زمان اتمام و تکمیل فرودگاه قم،گفت: متاسفانه شرکت خصوصی که مسؤولیت ساخت و اتمام این پروژه را بر عهده گرفته است نتوانست آن را تکمیل کند با این وجود استانداری قم و رئیس مجلس پیگیر هستند که این فرودگاه زودتر به بهره‌برداری برسد.

عضو هیأت مدیره شرکت فرودگاه‌ها و ناوبری هوایی ایران ادامه داد: تمهیداتی به‌منظور تکمیل این فرودگاه اندیشیده شده و در صورت  تخصیص بودجه به‌این پروژه،  ساخت آن را از سال ۱۴۰۰ شروع می‌کنیم.

وی ضمن بیان اینکه البته باند این فرودگاه تقریبا آماده است، اما سایر قسمت‌های آن هنوز تکمیل نشده است در خصوص کمبود صندلی فرودگاه امام خمینی تصریح کرد: با توجه به فصل برگشت حجاج از مکه و افزایش جمعیت در آنجا، طبیعی است که با کمبود صندلی مواجه شویم.

اکبری بیان کرد: با توجه به آماری که گرفته شده برای هر حاجی هفت نفر استقبال کننده وارد فرودگاه می‌شوند، بنابراین نمی‌توان از فرودگاه انتظار داشت که برای یک ماه فضایی را اضافه کند که در بقیه ماه‌های سال خالی بماند.

عضو هیأت مدیره شرکت فرودگاه‌ها و ناوبری هوایی ایران خاطرنشان کرد: البته امسال با توجه به راه‌اندازی ترمینال «سلام»، ویژه پروازهای زیارتی و حج، اوضاع در فرودگاه امام خمینی(ره) بهتر است.