قائم مقام تولیت آستان قدس رضوی گفت: دلیل فشارهای دشمنان بر فعالیت‌های علمای اسلام در کشورهای غربی، هراس دشمن از تأثیرگذاری و قدرت نفوذ کلام حق علمای اسلام بر قلوب و بیداری مردم است.

به گزارش خبرگزاری زیارت نیوز، مصطفی خاکسار قهرودی در دیدار جمعی از علمای شیعه و سنی مقیم انگلستان با اشاره به نقش مهم علمای مسلمان در تعظیم شعائر اسلامی در کشورهای غربی، افزود: اگر مسلمانان مقیم کشورهای غربی می‌توانند زندگی سالمی داشته باشند، آن را مرهون تلاش‌های علمای دینی حاضر در آن کشورها، به عنوان دعوتگران راه ایمان و هدایت هستند؛ علمایی فرزانه و خدوم که در راه خدمت به خلق میان علم، عمل، دعوت و تربیت انسان‌ها جدایی نمی‌اندازند.

 

وی حضور علمای دین در کشورهای غربی را در برپايي شعائر ديني، نشر و تبليغ معارف مذهبی و تربيت انسان‌ها بر اساس آموزه‌های اصیل اسلامی بسیار با اهمیت برشمرد و اظهار کرد: بدون تردید اسلام در کشورهای غربی مدیون تلاش‌ها، مجاهدت‌ها و زحمات علمای متعهد، سخت كوش و شجاع آن کشورهاست.

 

 

قائم مقام تولیت آستان قدس رضوی در ادامه با اشاره به خباثت‌ها و دشمنی‌ها اعمال شده نسبت به روحانیون مسلمان در کشورهای غربی، اظهار کرد: دلیل این حساسیت‌ها و فشارها، هراس دشمن از تأثیرگذاری و قدرت نفوذ کلام حق علمای اسلام بر قلوب و بیداری مردم در غرب است؛ از این رو باید به شما بابت توفیق عهده‌داری رسالت سترگ و تأثیرگذار هدایتگری و بیداری مردم که عنایتی الهی است، تبریک گفت.

 

وی خطاب به علمای دینی حاضر در این جلسه گفت: شما مهاجرانی هستید که برای تبلیغ دین و آشنایی مردم با آموزه‌‌های دینی و تحکیم باورها و ارزش‌ها اسلامی زحمات زیاد و سختی‌های فراوانی را متحمل شدید و به‌نحوی‌ مایه بقای ارکان اسلام در کشورهای غربی هستید.

 

خاکسار قهرودی در بخش دیگری از سخنان خود با بیان اینکه آستان قدس رضوی در خدمت‌رسانی به زائران پاکستانی و افغانستانی رویکردی ویژه دارد، به ساخت زائرسرای امام رضا(ع) در مرز میرجاوه ویژه زائران پاکستانی و ارائه خدمات مختلف فرهنگی به زائران پاکستانی و افغانستانی در حرم مطهر رضوی اشاره کرد و گفت: ما سالانه افتخار میزبانی از خیل عظیمی از زائران پاکستانی و افغانستانی را داریم که این حضور را بسیار گرامی و مغتنم می‌دانیم.

 

وی ابراز کرد: برادران پاکستانی و افغانستانی به ویژه پس از پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی نقشی بی‌بدیل در گسترش تعالیم، معارف و فرهنگ اسلامی ایفا کردند و در تقویت و اقتدار جبهه مقاومت نقش آفرینی ممتازی داشتند.

 

قائم مقام تولیت آستان قدس رضوی با تأکید بر اینکه اتحاد اسلامی و اخوت دینی تکلیفی شرعی برای عموم مسلمانان است، تصریح کرد: زائران افغانستانی و پاکستانی برادران دینی و همسایگان کشور ما هستند و معتقدیم نقش مهم و تأثیرگذاری در تحقق تمدن بزرگ نوین اسلامی خواهند داشت.

 

گفتنی است، در ابتدای این دیدار برخی از علمای حاضر ضمن ابراز خرسندی از توفیق تشرف به بارگاه منور رضوی، به تشریح اقدامات مرکز اسلامی انگلستان و فعالیت‌های مذهبی مسلمانان در این کشور پرداختند.

 

انتهای پیام// ب