دومین همایش بین‌المللی فعالان اربعین را در روز‌های ۲۴ و ۲۵ مردادماه در تالار قدس مشهد مقدس برگزار می‌کند.

به گزارش خبرگزاری زیارت نیوز، ستاد اربعین آستان قدس رضوی با هدف هم افزایی و انتقال تجربیات موکب داران و فعالان اربعین حسینی دومین همایش بین المللی فعالان اربعین را در روز‌های ۲۴ و ۲۵ مردادماه در تالار قدس مشهد مقدس برگزار می‌کند.

تقویت اخوت و برادری بین خادمین سیدالشهدا، انتقال و تبادل تجربه سال‌ها خدمت به زائران اربعین حسینی، نمایش وحدت و همدلی بین شیعه و اهل سنت از مهمترین اهداف برگزار کنندگان این رویداد بزرگ مذهبی است.

موکب‌دارانی از ایران و کشور‌های عراق، پاکستان، بحرین، لبنان، یمن، افغانستان و بلژیک در این همایش شرکت می‌کنند.

با توجه به اینکه موکب‌داران ایرانی در سال‌های پیش تجربیات خوبی در زمینه خدمت به زائران اربعین حسینی کسب کرده اند، تلاش شده است که در قالب شش کارگاه تخصصی که در حاشیه این همایش برپا می‌شود، زمینه ساز تبادل تجربیات و بهبود این خدمات باشیم.

بار اصلی خدمت‌رسانی به زائران اباعبدلله بر عهده موکب‌داران عراقی است و به همین دلیل موکب‌داران و عشیره‌داران بزرگ عراقی در این همایش بین‌المللی شرکت کرده‌اند.

اما با توجه به حضور فعال موکب‌داران ایرانی در مرز‌ها و داخل عراق، ضرورت هماهنگی بیشتر و انتقال تجربه بیش از پیش احساس می‌شود.

مقامات سیاسی، معنوی و مذهبی دو کشور ایران و عراق از جمله عبدالرضا رحمانی فضلی وزیر کشور، حجت‌الاسلام والمسلمین مروی تولیت آستان قدس رضوی، آیت‌الله میری باقری، حجت‌الاسلام پناهیان، سعد جواد قندیل سفیر عراق، شیخ مازن سخنران معنوی و چهره سرشناس عراقی و حجت‌الاسلام سیدهاشم الحیدری معاون فرهنگی حشدالشعبی عراق و فعال جبهه مقاومت و غیره در این همایش حضور دارند و به سخنرانی می‌پردازند.

ستاد اربعین آستان قدس رضوی برگزار کننده این همایش است که ماموریت اجرایی را به بنیاد کرامت امام رضا (ع) واگذار کرده است.

انتهای پیام//ب