جمعی از فعالان فضای مجازی با حضور در حرم مطهر حضرت معصومه(س) با آیت‌الله سعیدی، نماینده ولی‌فقیه در استان قم و تولیت آستان مقدس دیدار کردند.

به گزارش خبرگزاری زیارت نیوز، آیت‌الله سید محمد سعیدی ظهر امروز در دیدار جمعی از فعالان فضای مجازی که در سالن محراب حرم مطهر انجام شد، با اشاره به اینکه قم شرایط و ویژگی‌های متفاوتی نسبت به دیگر شهرهای کشور دارد، اظهارکرد: در این شهر باید به دنبال کارهای متفاوت و تأثیرگذار باشیم تا بتوانیم به نتیجه موردنظر برسیم.

وی بابیان اینکه برای ایستادگی مقابل تهاجمات باید در چارچوب دین حرکت کنیم،تصریح کرد: ما در تبلیغات و رفتار خود هیچ‌گاه همانند دشمن عمل نمی‌کنیم؛ دردهای مختلفی وجود دارد اما صرفاً بیان این دردها نمی‌تواند موجب رسیدن به درمان شود، هرچند هر مجموعه باید با توجه به رسالتی که دارد برای درمان این دردها تلاش کند.

تولیت آستان مقدس کریمه اهل‌بیت(س) با تأکید بر اینکه وظیفه ما را قرآن و عترت و رهبری مشخص می‌کنند، عنوان کرد: اگر با رویکرد هیجانی به دنبال ورود به برخی عرصه‌ها باشیم و با رفتار خود همه را محکوم کنیم، نمی‌توانیم به درمان موردنظر برسیم.

وی خاطرنشان کرد: خداوند برای گوهر انتخاب ارزش بسیاری قائل است و این گوهر را در اختیار بشر قرار داده به همین علت بشر برای انجام هر کاری مختار است و همان‌طور که در دوران پیامبر اسلام(ص) نیز بسیاری از مردم دوری از دین را انتخاب کردند اکنون نیز هستند افرادی که کاری به جبهه حق ندارند.

آیت‌الله سعیدی بابیان اینکه کارهای فرهنگی باید بر اساس برنامه، اولویت و به‌صورت مرحله‌ای دنبال شود، مطرح کرد: خداوند متعال هر فردی را موظف کرده که بر اساس توان خودکار انجام دهد.

همچنین، حجت‌الاسلام مهدی احمدی معاون فرهنگی آستان مقدس کریمه اهل‌بیت(س) با اشاره به اینکه استکبار با استفاده از فضای مجازی به دنبال حذف اسلام، انقلاب و مفاهیم شیعی و انقلابی است، ابراز کرد: آستان مقدس در راستای مقابله با تهاجمات دشمن سهمی دارد که امیدواریم با حمایت از فعالان فضای مجازی بتوانیم نقش خود را ایفا کنیم.

گفتنی است، برخی از فعالان فضای مجازی نیز در این دیدار طی سخنانی به بیان رویکردها، اهداف و موقعیت فعلی دشمن در فضای مجازی پرداختند.